Oda Başkanı Erdal Sayar, seminer kapsamında yaptığı açıklamada enflasyon muhasebesinin şirketlerin finansal tablolarındaki parasal olmayan kalemlerin değerini güncel satın alma gücüne göre ayarlamak için kullanılan bir yöntem olduğunu belirtti. Enflasyon düzeltmesinin Türkiye'de 5024 sayılı Kanun ile başladığını vurgulayan Sayar, 2004 yılında TÜRMOB tarafından hazırlanan bir CD ile de bu düzenlemelerin yapıldığını aktardı.

Kadınana Suyu” markalaştırılacak, halkımız ucuz kaynak suyu içecek Kadınana Suyu” markalaştırılacak, halkımız ucuz kaynak suyu içecek

ATSO'da eğitim düzenlendi

Sayar, 2024 yılında TÜRMOB'un meslektaşlarına enflasyon muhasebesi programını ücretsiz sunacağını müjdeledi. Öte yandan, enflasyon düzeltmesinin mali tablolar üzerindeki etkisinin altını çizdi ve stoklarını yabancı kaynaklarla finanse eden şirketlerin yüksek vergi yüküyle karşılaşabileceğini, buna karşın öz kaynağı güçlü işletmelerin daha az vergi ödeyeceğini ifade etti.

ATSO'da eğitim düzenlendi

Ayrıca seminer, SÜRGEM Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Kalafat'ın detaylı sunumuna ve eski dönem Eskişehir Odası Başkanı ve şimdiki SÜRGEM Yönetim Kurulu Üyesi Neşet Ertoy'un bilgilendirme paylaşımına sahne oldu. Katılımcılar, seminerin sonunda enflasyon muhasebesi ve vergi düzenlemeleri konularında kapsamlı bir bilgiye sahip olmanın avantajını yaşadılar.

Semineri erol sayar yaptı

Kaynak: BÜLTEN