AFSÜ Genç Kızılay, AFSÜ İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Topluluğu (İDESA), AFSÜ Hayvan Hakları Topluluğu, AFSÜ Tıbbi Aromatik Bitkiler Kulübü ve AFSÜ Üniversiteli Akademik Kültür Topluluğu (ÜniAk) üyesi ve gönüllü öğrencilerin katkılarıyla oluşturulan etkinlik rektörlük binasının fuayesinde düzenlendi. Stantlar öğrenciler ve üniversite personeli tarafından yoğun ilgi gördü ve yerel Kızılay şubeleri de kermese destek verdi.

Kermesten elde edilen gelir, Filistin'e gönderilmek üzere hazırlandı. Öğrenciler ve personellerin desteğiyle yapılan yemekler, tatlılar ve el işi ürünler katılımcılara sunuldu. Ev yapımı organik ürünler de ziyaretçilerin ilgisini çekerken, bir gün boyunca açık olan stantlardan toplanan gelirin Filistinlilere yardım olarak ulaştırılması planlandı.

Kenan Yıldız’ın Videosu Bomba Gibi Gündeme Düştü! Kenan Yıldız’ın Videosu Bomba Gibi Gündeme Düştü!

AFSÜ Genç Kızılay Üniversite Birim Başkanı Arda İlhan düzenlenen etkinlikle ilgili "Bu güzel organizasyonda genç topluluklarla bir araya gelerek Filistinli kardeşlerimiz için ele ele verdik" diyerek duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve katkı sunan tüm üniversite personeline ve topluluklara teşekkür etti. Genç Kızılay Afyonkarahisar İl Başkanı İbrahim Özkara ise gönüllülük ve dayanışmanın önemine vurgu yaparak, kermesin hazırlanması ve yürütülmesi sürecinde emeği geçen herkese minnetlerini sundu. Özkara, mağdur kesimlerin yanında olmanın ve destek olmanın önemine dikkat çekti.

Kaynak: CEMİLE KAYTAN