Buse Tosun U20 Kadınlar Güreş Türkiye Şampiyonası devam ediyor Buse Tosun U20 Kadınlar Güreş Türkiye Şampiyonası devam ediyor

Yıldızlar kategorisinde ise Yavuzoğlu Ortaokulu birinci, Mareşal Fevzi Çakmak Ortaokulu ikinci, Yeşilyurt Ortaokulu üçüncü, Maver Kemal Aksoy Ortaokulu dördüncü oldu.


Müsabakaların tamamlanmasının ardından dereceye giren sporculara madalya ve kupaları Afyonkarahisar Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu ve Spor Hizmetleri Müdürü Yılmaz Erşen tarafından verildi.
Kasapoğlu: "Gençlerimiz Spor Yapmaya Devam Etsin"
Ödül törende konuşan Afyonkarahisar Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu, "Okul Sporları faaliyetlerimiz kapsamında düzenlediğimiz korfbol müsabakaları sona erdi. Gençlerimiz bu müsabakalarda büyük bir mücadele sergilediler. Dereceye giren sporcularımızı ve takımlarımızı tebrik ediyorum. Tüm sporcularımıza başarılar dilerim. Gençlerimiz spor yapmaya devam etsin, sağlıklı bir yaşam sürsünler" dedi.
Kasapoğlu, korfbolun hem kadınlar hem de erkeklerin birlikte oynayabildiği bir spor branşı olduğunu belirterek, "Bu branşın ilimizde daha da yaygınlaşması için çalışmalarımız devam ediyor. Afyonkarahisar'da korfbola ilginin artmasından dolayı memnunuz" ifadelerini kullandı.

Kaynak: BÜLTEN