Vali Yiğitbaşı, proje hakkında fikir alışverişi ve destek sağlamak amacıyla, Afyonkarahisar Milletvekilleri Ali Özkaya, Hasan Arslan ve Afyon Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Hüsnü Serteser ile birlikte, karşılıklı iş birliği ve koordinasyonu güçlendirmek adına Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu'nu ziyaret etti. Ziyaretin amacının bölge için hayati öneme sahip olan Sağlık Endüstri Bölgesi'nin gelişimini hızlandırmak olduğu ifade edildi.

Yapılan ziyarette, Afyonkarahisar Sağlık Endüstri Bölgesi'nde devam eden çalışmalar detaylı bir şekilde ele alındı. Vali Yiğitbaşı, projenin önemini vurgulayarak, sağlık endüstrisi alanında yapılacak yatırımların hem şehir hem de ülke ekonomisine önemli katkılar sağlayacağını belirtti.

AGC Üyesi Güzbey taahhüt etti: Tam 4 Milyon TL! AGC Üyesi Güzbey taahhüt etti: Tam 4 Milyon TL!

Yapılan ziyarette, Afyonkarahisar Sağlık Endüstri Bölgesinin, hem bölgesel hem ulusal ekonomiye büyük katkılar sunacağının altı çizildi. Sağlık odaklı bu girişimin, ileri teknoloji kullanımını teşvik etmesi ve yüksek katma değerli ürünlerin üretimine olanak tanıması bekleniyor. Ayrıca, projenin ülke genelinde sağlık sektöründe bir öncü olması ve diğer bölgelere de örnek teşkil etmesi hedefleniyor.

Kaynak: CEMİLE KAYTAN