AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü mesajında, basın mensuplarının hayati bir görevi yerine getirdiğini ifade etti.

hüseyin ceylan uluçay

“Basın bir mihenk taşıdır”

Geçmişten günümüze basının, demokratik toplumların olmazsa olmazı olduğunu vurgulayan Uluçay, “Basın,insanların haklarının korunmasında önemli bir mihenk taşıdır. Yaşamakta olduğumuz çağ bilgi ve bilişim çağıdır. Medya teknolojilerindeki hızlı gelişme, yazılı ve görsel basının yanı sıra internet gazeteciliği ve sosyal medyanın etkinlik alanını genişletmiştir” dedi.

Aday Uluçay bir mesaj yayımladı! Aday Uluçay bir mesaj yayımladı!

“Fikir özgürlüğü konusunda hassasiyetlerimiz ortadadır”

“Bu çağda yaşanan bilgi kirliliğinin önüne ancak doğru ve ilkeli yayın yapan basın ile geçilebilir” diyen Uluçay mesajında şu ifadelere yer verdi; Bu doğrultuda gazetecilik mesleği sadece haber aktarmak değildir. Yorum yapmak da gazeteciliğin kapsamında yer almaktadır. İnanıyorum ki amacı gerçekten habercilik olanlar ile haberciliği bir araç olarak kullananlar ayırt edildikçe medya kuruluşlarımız gelişmiş ülkelerde olduğu gibi asli fonksiyonlarını icra edecek; ülkemizin demokrasi standartlarının artmasına, kalkınmasına, güçlenmesine katkı sağlayacaktır.

“Emek ve gayretlerinize şahidiz”

Uluçay mesajını, “Yaptığınız her işte, attığınız her adımda, basın çalışanlarının ortaya koydukları emek ve gayrete şahidiz. ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü yürekten kutluyorum. Görevlerini yaparken yaşamlarını yitiren, basın emekçilerini de saygı ve minnetle anıyorum. Topluma haber aktarımını sağlamak adına gece-gündüz demeden ve mesai saati gözetmeksizin canla-başla büyük bir özveri ile çalışan tüm basın emekçilerimizi sevgiyle kucaklıyorum” ifadeleri ile noktaladı.

Kaynak: BÜLTEN