Afyonkarahisar'daki İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD), ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerini hedef alan bir afet farkındalık eğitim programını uyguladı. 30 Ekim ve 3 Kasım tarihleri arasında düzenlenen bu eğitim programı, öğrencilere afet durumlarında ne yapmaları gerektiğini öğretmeyi amaçladı.

Kentte yer alan Ali Çetinkaya İlkokulu, Karşıyaka İlkokulu, Küçükçobanlı Ortaokulu ve Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, AFAD görevlileri tarafından düzenlenen afet farkındalık eğitim programlarının uygulandığı okullar oldu. Bu önemli eğitim programı kapsamında öğrencilere, deprem anında, öncesi ve sonrasında alınması gereken önlemlere dair bilgiler verildi. Eğitimlerde ayrıca öğrencilere deprem, tahliye ve yangın tatbikatları yapıldı.

Afyonkarahisar AFAD tarafından verilen bu eğitimler, öğrencilerin afet durumlarında daha bilinçli ve tedbirli olmalarını hedefliyor. Eğitimlerin, öğrencileri olası afetlerde doğru ve etkili bir şekilde hareket etmeye teşvik etmek amacıyla düzenlendiği belirtildi. Bu tür eğitimlerin önemi, özellikle Türkiye'nin deprem kuşağında yer alması nedeniyle vurgulandı. Dolayısıyla, öğrencilerin alacakları bu tür eğitimlerle afetlere karşı daha bilinçli ve hazırlıklı olmaları bekleniyor.

AFYON ZAFER

Kumalar Yaylası'nı Beyaza Bürüyen Kar Yağışı Kumalar Yaylası'nı Beyaza Bürüyen Kar Yağışı