Tekil olarak değil takım olarak yarışan yarışmacılar, oyunu iki farklı etapta gerçekleştirdi. Peki, 3 Kasım MasterChef ödül oyununu hangi yarışmacı kazandı ve ödül kimin oldu?

First round olarak başlayan oyun, mavi ve kırmızı takım olarak ikiye ayrılan yarışmacıların rekabetiyle şekillendi. Devamında, yarışmacılar ikinci tura geçerek ödül için kozlarını paylaştılar. İlk turda ise ekipler, geleneksel Türk ev yemekleri konseptinde performanslarını sergiledi. Yani asıl mesele "Kim MasterChef ödül oyununu kazandı?" ve "3 Kasım MasterChef ödülünü kim aldı?"

MasterChef'in duygusal ve heyecan dolu yeni bölümünde, yarışmacılar bir kez daha ödül oyunu için ter döktüler. Özel bir hafta olan, 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası'nda gerçekleştirilen yarışmada, ilk tur oyununda yarışmacıların görevleri, lösemi hastalığını atlatabilmiş gençler için yemekler hazırlamaktı. Yukarıda bahsi geçen ilk turda, yarışmacılar Türk ev yemekleri konseptini seçerek aşağıdaki lezzetleri ortaya çıkardılar:

1-) Mercimek çorbası

2-) Mücver

İbrahim Karataş’tan, Şoförler gününde önemli açıklamalar! İbrahim Karataş’tan, Şoförler gününde önemli açıklamalar!

3-) Pilav

4-) Etli yaprak sarma

5-) Karnıyarık

6-) İncir uyutması

Kırmızı ve mavi takımın performansı, konukların verdiği eşit puanlardan dolayı 21-21 şeklinde bir sonuçla berabere kaldı. Birinci turu kazanacak ekip belirlenemediği için son kararı jüri üyeleri vermek durumunda kaldı. Jürinin vermiş olduğu kararla, tüm yarışmacılara ikinci turda yarışma hakkı tanındı. Sonunda, Tanya ve Hasan en iyi krem karameli kim yapar yarışına kaldılar. Hasan, en lezzetli krem karameli yapmayı başararak bu ödül oyununun galibi oldu. AFYON ZAFER