Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) tarafından Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından düzenlenecek olan Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı (MSÜ) öncesi yapılan Sınav Koordinasyon Kurulu (SKK) toplantısı, AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş başkanlığında gerçekleştirildi.

27Şubat2401

AKÜ Rektörlüğü Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıya AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş ile birlikte Afyonkarahisar Vali Yardımcısı Harun Reşit Han, Afyonkarahisar Belediye Başkan Yardımcısı Süleyman Karakuş, İl Jandarma Komutanı Albay Tolga Yağan, İl Emniyet Müdürü Mahmut Ay, İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü Erkan Tanyeri ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Hayati Duman ile ÖSYM İl Sınav Koordinatörü Prof. Dr. Mustafa Kemal Yıldız katıldı.

GSF Öğrencilerinin Karma Sergisi AKÜ’de Açıldı! GSF Öğrencilerinin Karma Sergisi AKÜ’de Açıldı!

27Şubat2402

TOPLANTI GÜNDEMİ VE ALINAN KARARLAR

Toplantıda, sınavın yapılacağı binalarda ve çevresinde güvenliğin sağlanması, sınav merkezlerinde alınacak tedbirler, ulaşım engellerinin giderilmesi, elektrik ve su kesintisi olmaması gibi konular ele alındı. Ayrıca, sınav günü kimlik belgesi bulunmayan adaylar için Pazar günü Nüfus Müdürlüğünün açık bulundurulması kararı alındı. Bunun yanı sıra, konvoy oluşturulmaması ve il genelinde sesli ilan ve duyuru yapılmaması kararları da toplantıda vurgulandı.

27Şubat2403

Afyonkarahisar ilinde ÖSYM İl Sınav Koordinatörlüğü bilgilerine göre, 03 Mart 2024 tarihinde tek oturumda gerçekleşecek olan MSÜ sınavı 11 farklı binada yapılacak ve sınava 6 bin 735 adayın katılması bekleniyor.

27Şubat2404

Kaynak: BÜLTEN