Bu atamaların yazılı yarışma sınavı ve mülakat sonucunda 9-5 dereceli kadrolara gerçekleşeceği belirtildi.

Pazarda hareketlilik bayrama sayılı günler kala arttı Pazarda hareketlilik bayrama sayılı günler kala arttı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından organize edilen yazılı yarışma sınavları 23 ve 24 Aralık 2023 tarihlerinde, dört oturum halinde düzenlenecek. Sınavlar Adana, Ankara Çankaya, Ankara Yenimahalle, Erzurum, İstanbul-1 ve İstanbul-3 bölgeleri ile İzmir ve Trabzon'da bulunan sınav merkezlerinde gerçekleştirilecek.

23 Aralık'ta Genel Yetenek ve Genel Kültür Testi ile Ortak Alan Bilgisi Testi'nin uygulanacağı ilk oturum saat 10:15'te, Adli Yargı sınavına başvuran adaylar için sınavın Adli Yargı Testi'nin uygulanacağı ikinci oturum saat 14:45'te başlayacak.

24 Aralık'ta ise Adli Yargı-Avukat Sınavı'na başvuru yapan adaylar için Adli Yargı Avukat Testi'nin uygulanacağı üçüncü oturum saat 10:15'te, İdari Yargı Sınavı'na başvuru yapan adaylar için İdari Yargı Testi'nin uygulanacağı dördüncü oturum saat 14:45'te yapılacak.

Adaylar başvurularını, 8 - 16 Kasım 2023 tarihleri arasında ÖSYM'nin "https://ais.osym.gov.tr" internet adresinden veya diledikleri bir Başvuru Merkezi'nden gerçekleştirebilecek. Sınav sonuçları, ÖSYM'nin internet adresinden T.C. kimlik numarası ve aday şifresiyle öğrenilebilecek.

Adaylar, sınavlara ilişkin daha detaylı bilgiye Adalet Bakanlığı'nın resmi internet adresinden ulaşabilecek.

Editör: Afyon ZAFERİM