AK Parti, aday başvurularının yanı sıra 19 Kasım'da elektronik ortamda temayül yoklaması yapmayı planlıyor. Bu, tüm illerde eş zamanlı olarak gerçekleştirilecek bir süreç olacak.

Kaynaklara göre, AK Parti'nin 2024 Mahalli İdareler Seçimleri için seçim dönemi ve seçim takvimi çalışmaları hızlı bir şekilde ilerliyor. Bu çerçevede, AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) tarafından alınan bir kararla, Merkez Yürütme Kurulu'na (MYK) yerel seçimlerle ilgili yetki verildi.

MKYK toplantısı esnasında, adaylık ve teşkilat yoklama usul esaslarına dair bir dizi karar da kabul edildi. Bu, partinin seçim sürecini en verimli şekilde yönetme hedefini gösteriyor. 9 Kasım Perşembe günü başlayacak aday başvurularının alım süreci, 17 Kasım'da sona erecek. Takvim, tüm adayların bu süre zarfında başvurularını tamamlamalarına olanak sağlıyor.

Birlik Başkanı Özdemir Salonu Terk Eden CHP'li Üyelere Böyle Cevap Verdi Birlik Başkanı Özdemir Salonu Terk Eden CHP'li Üyelere Böyle Cevap Verdi

Özellikle belirtilen tarih olan 19 Kasım'da ise, elektronik ortamda gerçekleştirilecek temayül yoklaması ile sürecin devam edeceği ifade ediliyor. Tüm bu süreçler, AK Parti'nin 2024 yerel seçimlere hazırlık sürecindeki etkin ve planlı çalışmasının bir parçası olarak değerlendiriliyor.

Editör: Afyon ZAFERİM