“20 YILDIR İKTİDARDA OLANLAR TEKRAR İKTİDARA SOYUNUYOR”

Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Fatih Aydın Bayat ilçesindeki bayramlaşma programına katıldı.

Fatih Aydın kendisini yoğun bir kalabalığın karşıladığı Bayat ilçesinde teşkilat mensupları ve vatandaşlarımız ile bayramlaştı.

Bayramlaşmada konuşan Aydın, 14 Mayıs’ta gerçekleştirilecek seçime az bir zaman kaldığına dikkat çekerek, şunları söyledi: “Bugün bir seçime gidiyoruz, belki de siyasi tarihimizin en büyük seçimlerinden bir tanesi. 20 yıldır iktidarda olan, 3 dönemden fazla kimse cumhurbaşkanı olmamalı diyen bir insan, bugün 5’inci dönemine soyunuyor.”

İNSANLARIMIZIN NEFES ALDIĞI DÖNEMİ BAŞLATACAĞIZ

Mayıs ayında gerçekleştirilecek seçimlere dikkat çeken Fatih Aydın, seçimlerin ardından kutlanacak Kurban Bayramı’nı işaret ederek, “İnşallah önümüzdeki Kurban Bayramı’nda Saadet Partimizin iktidarın en önemli ortağı olduğu, Sayın Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı ve Genel Başkanımız Temel Karamollaoğlu’nun da Cumhurbaşkanı Yardımcısı olduğu bir bayramı yaşayacağız. İnsanımız bunalmış durumda, bu kadar güzel bir ülkemiz varken bizlerin sadece faturaları düşünüyor olmamamız gerekiyor. 15 Mayıs gününden itibaren hem sorunlarımızın çözülmeye başladığı hem de insanlarımızın rahat bir nefes aldığı dönemi birlikte başlatacağız inşallah” ifadelerini kullandı.

ADALET OLMADAN AHLAK VE MANEVİYAT OLMAZ

Aydın, konuşmasına şöyle devam etti; ‘’Önümüzdeki dönem Millî Görüş hareketi olarak tüm vatandaşlarımıza ulaşmamızın ön adımı olacaktır. Türkiye’de yaşayan vatandaşlarımız, bu ülkede yaşamaktan bahtiyarlık duyuyoruz diyecek hale getirmek için çalışıyoruz. Biz eğer ülkemizi yaşanabilir bir ülke haline getirebilirsek, yeniden büyük Türkiye doğar. Erbakan Hocamız siyasi hayata adım atmasının ardından hep bu hedefleri gözeterek tavır sağladı. Tavırlar değişebilir ama hedefler değişemez. Yaşanabilir Türkiye, Yeni Bir Türkiye hedefimiz her zaman bakidir. Bütün fikirlerin ve düşüncelerin temelinde önce ahlaki değerlerin ihyası gelir. İhya edilmeyen hiçbir ülkede barış olmaz. Bizim bu hedefimiz her zaman bakidir ve Erbakan Hocamızdan bize mirastır. Ahlak ve Maneviyat derken ne diyoruz, önce Adalet. Adalet olmadan hiçbir ülkede ahlak ve maneviyat olmaz” dedi.

BU ÜLKE İHTİYACI OLAN HER ŞEYİ ÜRETECEK

Gelecek dönem için Türkiye’nin yatırım yapmasının önemli olduğuna dikkat çeken Aydın, Türkiye’nin her alanda ciddi yatırımlara ihtiyaç olduğunu belirterek, “Bir havalimanı açılıyor, bir uçak inip kalkıyor bu nasıl bir israf. Biz meralarında hayvan otlamayan bir ülke istemiyoruz. Bugün dünyada teknoloji aldı başını gidiyor. Biz de teknoloji alanları kuracağız. Bugün bakıyoruz Amerikalıların uzay konusunda yapılan araştırmaları için milyonlarca dolar para ödedi. Ruslar ve Amerikalılar uzay mücadelesini gerçekleştirdi. Amerika aya gitti. Biz onların da ötesine gitmek zorundayız. Geçmişte tüm atılımları Millî Görüş hareketi gerçekleştirdi, şimdi yine biz yapacağız. Bizim yapacağımız hamlelerle yeni tesisler kurulacak, bu tesisler ile istihdam sağlanacak, işsiz kimse kalmayacak. Bu ülke ihtiyacı olan her şeyi üretecek. Kimseye muhtaç olmayacağız” diye konuştu.

BİZ KİMSENİN UYDUSU OLMAYACAĞIZ

İktidarın atılan adımları çarpıttığına dikkat çeken Aydın, ihracat ve ithalat rakamlarına vurgu yaparak, “İhracatımız ve ithalatımız arasındaki fark her defa artıyor. Biz şimdi şeker ithal ediyoruz. Allah’tan korkun. Onlara kapılan iş adamları da kendilerine tasvir edilen alanların dışına çıkamıyorlar. Yeni yatırımlar yapılacak, her şeyi biz imal edeceğiz. Ekilmemiş tek bir metrekare tarım alanımız olmayacak. Kimseyi aç bırakmayacağız, hiçbir çocuk imkânım olmadığı için okula gitmedim demeyecek. Bir diğer önemli adımımız ise şahsiyetli bir dış politikadır. Biz kimsenin uydusu olmayacağız. Büyük Ortadoğu Projesi’ne izin vermeyeceğiz. Yeni bir dünyanın kurulması için ilk günden itibaren kollarımızı sıvayacağız. Biz önce bütün İslam ülkelerini bir araya toplamaya mecburuz. D-8’i ağzına almaya Sayın Cumhurbaşkanı korkuyor. Bu yapılmalıdır. Kolay mı değil zor ama biz bunu gerçekleştirmek ile mükellefiz. Diğer ülkeler ile de ilişkiler kurarız ama biz sömürü üzerine ilişki kuramayız” dedi.