Zeybek Başkan'dan Ramazan Bayramı Mesajı

          Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Tüm İslam Âlemi'nin ve Afyonkarahisarlıların Ramazan Bayramı'nı kutlayan Zeybek Başkan, bayramların; iyilik ve güzelliklerin harmanlandığı, sevinç ve mutlulukların paylaşıldığı müstesna günler olduğunu söyledi.

          Bayramların dini şuur ve duyguların gelişmesine, milli ve manevi değerlerin güçlenmesine, birlik ve beraberlik ruhunun kuvvetlenmesine vesile olduğunu söyledi.  Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek mesajında şu ifadelere yer verdi; “Birlik, beraberlik, sevgi, kardeşlik, yardımlaşma ve dayanışma duygularının yoğun olarak yaşandığı rahmet ve mağfiret ayı Ramazan’ın ayının ardından bir bayrama daha kavuşmanın sevincini yaşıyoruz. Bayram günlerinde, aile büyüklerimizi, yakınlarımızı, komşularımızı ziyaret etmek, bayramı bayram yapan en önemli değerlerdendir. Bayramlar, aile fertlerinin, akraba ve arkadaşların bir araya geldiği, hasret giderdiği, komşuluk ve akrabalık ilişkilerini geliştiren özel günlerdendir. Sevinmek kadar sevindirmenin de önemli olduğu dini bayramlarda, yardımlaşma ve dayanışmanın gereği olarak yaşlılarımızın, muhtaç, yoksul, yetim ve kimsesizlerin hatırlanması, desteklenmesi ve sevindirilmesi büyük önem taşımaktadır. Tüm kalbimle inanıyorum ki, millet olma şuurunu derinden hissettiğimiz bu özel günlerde; fakirliğin gururuyla kimsenin kapısını çalamayanları, yolları gözleyen yaşlı ve kimsesizleri, başının okşanmasına hasret öksüz ve yetimleri ziyaret ederek, onlara sevgimizi gösterelim ve bayram ruhuna yakışanı yaparak, onlara yardım elini uzatalım. Sosyal belediyeciliğin gereği olan yardımlaşma ve dayanışma anlayışını ilimiz geneline yayarak istikrarlı bir şekilde yerine getirdik, getirmeye de devam ediyoruz. Özellikle Kahramanmaraş merkezli depremler dolayısıyla çok üzüntülü ve acılıyız. Ancak biz biliyoruz ki gönüllerimizin birlik ve beraberlik içerisinde hareket etmesi ve yaraları sarması, en kısa zamanda sağlıklı ve refah dolu günlere kavuşmamıza vesile olacaktır. Yaptığımız yardımlaşma çağrılarına koşar adımlarla karşılık veren tüm hemşerilerime bir kez daha teşekkür ediyorum.

Öte yandan Afyonkarahisar Belediyesi olarak kapsamlı çalışmalarla çok özel bir Ramazan ayı geçirdik. Hanelere sıcak yemek ulaştırmanın yanı sıra hem deprem bölgesinde hem de ilimizde depremzede kardeşlerimizin tüm ihtiyaçlarını gidermeye çalıştık. Bunların yanı sıra Ramazan ayı süresince kültür ve sanat etkinliklerimiz ile çocuklarımızın ve halkımızın keyifli zaman geçirmelerine vesile olduk. 58 mahallemizde gönül sofralarımızda hep birlikte iftar açtık, günlük 10 bin kişiye sıcak yemek ulaştırdık.

Bu duygu ve düşüncelerle; tüm Afyonkarahisarlı hemşehrilerimin Ramazan Bayramını kutluyor, kardeşliğimizi daha da güçlendiren bu güzel bayram coşkusunun ülkemize, milletimize, İslam Âlemine, tüm insanlığa barış, kardeşlik ve huzur getirmesini diliyorum."