Zeybek Başkan'dan 23 Nisan Kutlama Mesajı

        Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın 103’üncü yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın dünya çocuklarının katılımıyla kutlanan, barış ve kardeşlik gibi değerleri içinde barındıran farklı kültürlerin aynı noktada buluşmasını sağlayan çocuk bayramı olduğunu belirten Zeybek Başkan şunları kaydetti:

      “Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 103’üncü yıl dönümünü kutladığımız bu anlamlı günde sizlere sevgilerimi ve en iyi dileklerimi sunuyorum. Unutulmaz zaferler ve kahramanlıklarla dolu şanlı tarihimiz, çocuğundan gencine ve yaşlısına kadar her Türk vatandaşına gurur vermektedir. Esarete mahkûm edilmek istenen Yüce Milletimiz, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde elindeki tüm imkânları seferber ederek mücadele etmiş ve bağımsızlığına sahip çıkmıştır.

23 Nisan 1920 sadece Türkiye Büyük Millet Meclisimizin açılış tarihi değil aynı zamanda millet egemenliğine dayanan Demokrasimizin ve Cumhuriyetimizin temellerinin atıldığı gündür.  Tarihimizdeki parlak başarılardan biri olarak Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılmasının yıldönümünde büyük bir coşku yaşıyoruz. Sahip olduğumuz şanlı tarihimizi bilerek, çok zor şartlarda kazanılmış bir zaferin sonucu olan Cumhuriyetimizi, birlik ve beraberliğimizi koruyarak, toplumsal barışı sürekli kılarak aydınlık yarınlara emin adımlarla ilerleyeceğiz. Devletimizin tüm çabaları, çocuklarımıza gurur duyacakları bir Türkiye oluşturmak içindir. Yarınlarımızın teminatı olan sizlerin, geleceğin büyükleri olarak üzerinize birtakım görevler düşmektedir. Biz, şehrimizin geçmişten getirdiği ekonomik, kültürel ve sanatsal değerlerini sizlere ulaştırıyoruz. Köklü mirasımızı, tarihi zenginliğimizi geleceğin dünyasına taşımak, bizlerin olduğu kadar sizlerin de vazifeleri arasındadır. Çocuklarımızın özgür düşünceli, sorgulayan, donanımlı ve yetenekli gençler olarak yetiştirilmeleri ortak hedefimizdir. Bu duygu ve düşüncelerle, Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, Birinci Meclisimizin kahraman üyelerini ve Millî Mücadelede emeği geçen herkesi saygı ve rahmetle anıyor; 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı en içten dileklerimle kutluyorum.”