ZEYBEK BAŞKAN YOL ARKADAŞLARI İLE İFTARDA BULUŞTU

             Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek’in ev sahipliğinde Afyonkarahisar Belediyesi ailesi iftar sofrasında buluştu. Yoğun katılımın olduğu organizasyonda “Ben sizlerden razıyım” diyen Başkanımız hizmet serüveninde gayretle çalışan Belediye personeline teşekkür etti.

Başkanımız Mehmet Zeybek Afyonkarahisar’a birlikte hizmet ettiği mesai arkadaşlarını iftarda ağırladı. Ramazan ayı süresince her akşam mahalle iftarlarına katılan Belediye Başkanımız, bu kez de belediye personellerine yönelik yapılan iftar yemeğinde çalışma arkadaşları ile bir araya geldi. Zeybek Başkan Ramazan ayının 24. orucunu belediye personeli ile birlikte açtı. Düzenlenen iftar yemeği öncesi Zeybek Başkan masaları tek tek gezerek personelle selamlaşıp, afiyetler diledi. Yemeğe Belediye Başkan Yardımcılarımız Süleyman Karakuş, Murat Öner, Benol Kaplan, Barış Dal, Belediye Birim Müdürleri ve personeller katıldı.

“BEN SİZLERDEN RAZIYIM”

Belediyemiz Kültür Sanat Akademisi Orkestrasının da ezgi ve ilahiler ile eşlik ettiği programda okunan ezanın ardından hep birlikte oruçlar açıldı, dualar edildi. İftar yemeği sonrası hitap gerçekleştiren Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek; “ Evveli rahmet, ortası mağfiret sonu da cehennem azabından kurtuluşa vesile olan Ramazan-ı şerifimiz hepimize mübarek olsun. Yenilerine sağlıcakla erişmek nasip etsin. Şimdiden hepinizin Kadir Gecesi ve Ramazan Bayramı mübarek olsun. Göreve geldiğimiz 2019 yılından itibaren Ramazan ayında mahalle iftarlar ile halkımızla buluştuk, devamlı vatandaşımızla iç içe olduk. Gönül soframızda halkımızla birlikte iftar açtık. Bu sene de aynısını yaptık.

“BİZ BİR AİLEYİZ”

Biz sizlerden çok memnunuz. Biz bir aileyiz. Hepinizden Allah sonsuz defa razı olsun. Görev anlayışımız, halkımızın hizmetkârı olmak. Onların hizmetlerine koşmak. Afyon halkının yaşam şartlarını daha güzel hale getirmek. 4 yıl içinde de halkımızdan hiçbir zaman kopmadık. Garip gurabanın fakir fukaranın yanında olduk. Bizim tutan elimiz, gören gözümüz, yürüyen ayağımız sizlerdiniz. Bizler bir şey yapmışsak kendi başımıza yapmadık. Bir bütün olarak beraberce yaptık. Seçime giderken 37 proje vaat etmiştik Afyon halkına. Allah’a şükürler olsun bunun 30’unu gerçekleştirdik.

DEPREM BÖLGESİNDE GÖREV ALAN EKİPLERE TEŞEKKÜR

Afyonkarahisar Belediyesi olarak sizler ile birlikte tüm ekiplerimiz deprem bölgesinde görev yaptı. Hepinizden Allah razı olsun, emeklerine sağlık. 85’e yakın iş makinesi, araç gereç deprem bölgesinde. Hala ekiplerimiz Hatay’da görevlerine devam ediyorlar. Böylesine zor bir dönemde çalışmaya devam ediyoruz. Söz vermediğimiz, vaat etmediğimiz 40 farklı projeyi de sizler sayesinde hayata geçirdik. Örneğin teleferik projemiz var. Kimsenin yapmaya cüret edemediği projemizi ihaleye çıkardık. Şu anda kazı işlemleri tamamlandı. Müteahhitten aldığımız bilgiye göre Ağustos ayında hizmete alınacağı ifade edildi. Afyon’unumuza hayırlı uğurlu olsun. Tabi bu da sizler sayesinde oluyor.

“YAPILAN HİZMETLER TEK BAŞINA DEĞİL, EKİP İŞİ”

En fazla sokak sağlıklaştırma yapan il ödülü aldık. Uzun Çarşı’yı kasaba görünümünden kurtarmak istedik. Esnaflar ile bir araya geldik. Bu projemizde bitmek üzere. Afyon’a yakışır gelenlerin gıpta ettiği bir çarşı haline getirdik. Çevre düzenlemeleri bittikten sonra bu projemizi de şehrimize kazandırmış olacağız. Çok uğraştık, çözdük. Selçuklu mimarisi tarzında Millet Kütüphanesi yapıyoruz. İnşallah bu yaz hizmete açacağız. Yapılan bu hizmet yine sizler sayesinde oldu. İlk defa Saraydüzü ormanlık alanında bölgenin en büyük kamp alanını inşa ediyoruz. Bahar ile birlikte oranın da açılışını yapacağız. Bir dahaki buluşmamızı Saraydüzü’nde yapmayı istiyoruz. Yapılan hizmetler tek başına değil, ekip işi. Ben sizlerden razıyım. Görevinizi layığı ile yapıyorsunuz. Çok çok teşekkür ediyorum. Sizlerin katkılarınız çok, bundan dolayı sizlere ne yapsak az. Kendi mesai arkadaşlarımız ile bir araya gelelim istedik. Bahar şenliğimizi inşallah hep birlikte gerçekleştireceğiz. Katılımlarınızdan dolayı sizlere teşekkür ediyorum. Afyon’u seviyoruz, ülkemizi seviyoruz, bayrağımızı seviyoruz. Cumhurbaşkanımıza kurban oluyoruz. Ülkemize bu birlikteliği getiren Sayın Cumhurbaşkanımız. Ayrılıktan yana değiliz. Ülkemize göz diken hain ittifaka da 14 Mayıs’ta bu millet dersini verecektir. Vatandaşımızın kesinlikle Cumhurbaşkanımızı hainlere yedirmeyeceğiz diyor. Süper Devlet olma yolunda son virajdayız. Önümüzdeki seçimler hepimize hayırlı olsun” dedi.

EMEKLİ PERSONELE HEDİYE VE TEŞEKKÜR BELGESİ TAKDİM EDİLDİ

İftar yemeği ardından Belediyemizde yıllarca görev almış emekli personellere hediye ve teşekkür belgesi takdim edildi. Emekli personeller hediyelerini tek tek Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek’in elinden aldı. Program toplu hatıra fotoğrafı çekimi ardından son buldu.