Zeybek Başkan Yemekhanede İftar Hazırlıklarını İnceledi

            Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek, tenceresi Ramazan bereketi ve birliği için kaynayan Belediyemiz Yemekhanesini ziyaret etti.

Başkanımız Mehmet Zeybek, Başkan Yardımcılarımız Süleyman Karakuş ve Barış Dal ile birlikte her gün 10 bin kişilik iftar yemeği hazırlayacak Belediyemiz Yemekhanesini ziyaret etti, çalışmaları inceledi. Ekiplerden çalışmalar hakkında bilgiler alan Başkanımız, kolaylıklar dileyerek mesai arkadaşlarının Ramazan ayını tebrik etti.

GÖNÜL SOFRALARINDA BULUŞUYORUZ

"AŞIMIZI PAYLAŞIYORUZ"

Ramazan ayının insanları birlik ve beraberliğe en çok yaklaştıran ay olduğunu belirten Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek, " Ramazan’ın ilk günü. Tüm hemşehrilerimize hayırlı mübarek olsun. Mahalle iftarlarımız bu senede aynen devam edecek. Mutfağımızda 10 bin kişilik iftar yemeği hazırlanıyor. İhtiyaca göre bu sayı 12 bine çıkabiliyor. Sanayide sabit iftar çadırımız var 6 farklı bölgede de iftar dağıtım yerlerimiz var. Hemşehrilerimiz ile daha önceki yıllarda olduğu gibi bu sene de buluşmaya devam edeceğiz, aşımızı paylaşacağız. Halkımızın yanında olduğumuzu bir kez daha ifade ediyoruz.” Dedi.

ZEYBEK BAŞKAN'DAN HEMŞEHRİLERİNE DAVET

Başkanımız Ramazan ayının Afyonkarahisar’da dolu dolu geçeceğine dikkat çekerek tüm vatandaşları Zafer Meydanı’nda Belediye tarafından hazırlanan etkinliklere davet etti. Zeybek Başkan; “Geçtiğimiz yıl pandemiden dolayı sıkılan vatandaşlarımızı bir araya getirelim ve Afyon Ramazan’ı atmosferine uygun yaşasın diye meydanda Ramazan çarşısı oluşturduk. Bu yıl da hemşehrilerimiz bu etkinlikler ile hoş vakit geçirecek. Bu sene de hemşehrilerimizi meydanımıza bekliyoruz inşallah” dedi.

GÜNLÜK 10 BİN KİŞİYE İFTAR

Afyonkarahisar Belediyesi, yardımlaşma ve dayanışmanın en üst düzeye çıktığı Ramazan ayında, iftar çadırları ve dağıtım noktalarıyla vatandaşlarımıza yemek ikramında bulunacak. Ramazan ayı nedeniyle Belediyemiz tarafından şehrimizin dört bir yanında iftar çadırları kuruldu. Çadırlarımız, Ramazan ayının ilk gününden son gününe kadar ihtiyaç sahibi vatandaşlara hizmet verecek. Hayırseverlerin de katkılarıyla farklı mahallelerde oluşturulan dağıtım noktalarında günlük 10 bin kişiye iftar yemeği verilecek.