ZAFERİN BAŞKENTİ AFYONKARAHİSAR’DA BÜYÜK BULUŞMA

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ve Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal miting için Afyonkarahisar’a geldi.

Afyonkarahisar Zafer Meydanı’nı büyük bir heyecan ve coşku ile dolduran on binlerce vatandaşa seslenen liderler ‘’birleşe birleşe kazanacağız’’ vurgusu yaptı.

AFYONKARAHİSAR’DA EN KALABALIK MİTİNG

Miting alanında bulunan ve basın mensuplarının sorularını cevaplayan Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Adayı Fatih Aydın şöyle konuştu;

‘’Bugün burada Cumhurbaşkanı Adayımız Kemal Kılıçdaroğlu, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ve Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal’ı misafir ediyoruz. Genel Başkanlarımıza, Zafer Meydanı’nı dolduran on binlerce hemşehrimize, basın mensuplarımıza ve emniyet güçlerimize teşekkür ediyorum. Gerçekten muhteşem bir katılım ve coşkulu bir kalabalık burada bizlerle birlikte oldu. Afyonkarahisar’ın en kalabalık mitingi bugün burada gerçekleştirildi. Genel başkanlara büyük bir sevgi var. İnşallah baharı hep birlikte el ele vererek getireceğiz.’’

İKTİDAR ALGI, BİZ HAKİKAT PEŞİNDEYİZ

Aydın; ‘’İktidar, hakikatin karşısına koyduğu algı yönetimi stratejisine artık tamamen bağımlı hale geldi. Bu bağımlılık, özellikle ekonomi alanındaki olguların yönetilemezliği gibi bir dizi hakikat karşısında daha da derinleşiyor. Bu durumda ısrarla hakikatleri savunan, olguları inkâr etmeyen ve iletişimini bunun üzerine bina eden bizlerin de siyaset alanları genişliyor. Bugün bu alanda bulunan coşkulu kalabalık, evlerinde ekran başında bizleri takip edenler ve bu alana gelemeyen tüm vatandaşlarımız hep bir ağızdan ‘’algının değil hakikatin peşindeyiz’’ mesajını iktidara vermiştir’’

85 MİLYONUN GELECEĞİNİ TEMİNAT ALTINA ALACAĞIZ

Aydın şöyle devam etti; “Bizler 15 Mayıs sabahında, tüm dertleri bitirme ve ülkemizin kaybettiği her şeyi yeniden yerine koyma gayreti ile çalışmaya başlayacağız. Bu konuda tüm esnafımızın, çiftçimizin, çalışanlarımızın, vatandaşlarımızın yanında olacağımızın sözünü veriyoruz. 85 milyonun geleceğini teminat altına almak istiyoruz. İnsanımız asgari ücretin altında bir hayata mahkûm edildikten sonra sağcı olsan ne yazar solcu olsan ne yazar, Türk olsan ne yazar Arap olsan ne yazar, Alevi olsan ne yazar Sünni olsan ne yazar. Biz hepimiz binlerce yıldır bu topraklarda kardeşçe yaşadığımız gibi bugünden sonra da yaşamanın mümkün olduğunu inşallah göstereceğiz ve onun için de biliyoruz ki hep birlikte ortak amaç uğruna bu ülkenin yarınlarını düşünmek uğruna milletin menfaatleri için yetim malına sahip çıkmak için, bu talan düzenine dur demek için, uçak filolarına, binlerce araçlık konvoylara, saraylara, yatlara dur demek için geliyoruz.’’

ALIN TERİNE, İSTİHDAMA, ÜRETİME KATKI SAĞLAYACAĞIZ

Aydın son olarak; ‘’Millet İttifakı olarak şehrimize akın akın her türlü hizmetin gelmesi için tüm milletvekillerimiz gayret sarf edecek. Bu coşkulu ve heyecanlı kalabalıktan da anlaşılacağı üzere halkımızın büyük bir desteği ile bizim birinci amacımız olan hak, hukuk, adalet ile tüm hukuksuzluğa son vereceğiz, yetim hakkını koruyacağız. Bu ülkede alın terine, istihdama, üretime katkı sağlayacağız ve makus talihimizi hep birlikte yeneceğiz" dedi.

KUL HAKKI YİYENLERE ALLAH AŞKINA OY VERMEYİN

Heyecan ve coşkunun yüksek olduğu mitingde Kılıçdaroğlu, “Kul hakkı yiyenlere Allah aşkına oy vermeyin, günaha ortak olmayın” derken, satılan şeker fabrikalarını tekrar açacağını vurguladı. Karamollaoğlu, Afyonkarahisar’ı Silikon Vadisi’ne benzer bir yatırım merkezine çevireceklerini dile getirerek, “Doğru zamanda doğru adama ihtiyaç var ama bugünkü adama değil” dedi. Uysal ise, “İnsanımızı yoksulluğa mahkûm etmeyeceğiz” dedi.

DOĞRU ADAMA İHTİYAÇ VAR AMA BUGÜNKÜ ADAMA DEĞİL

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, “Doğru zaman, doğru adam diyorlar. Çok da doğru söylüyorlar. Doğru zamanda doğru adama ihtiyaç var ama bugünkü adama değil. Bu sistemin kurucusu, bu sistemin manisi olan arkadaşlar tek adam rejimini zorla dayattılar. Bugün bu dayatmanın bedelini ödüyoruz. Bundan kurtulmak mecburiyetindeyiz” diye konuştu.

ADALETTE GÜVEN OLMADAN HUZUR OLMAZ

Karamollaoğlu, “Biz Türkiye'nin yaşanabilir bir ülke olmasını hayal ediliyoruz. Her görüşten arkadaşımız 'ne kadar güzel bir memlekette yaşıyoruz' diyebildi. Bunun gerçekleşmesi için en önemli adım adaletin tesisidir. Adalete güven olmadan bir ülkede huzur, barış olmaz. Bizim inancımızda eğer bir yanlış yaparsa ilk dava açılması gereken insan bizzat cumhurbaşkanının kendisidir” ifadeleriyle Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yargı karşısında kendisini dokunulmaz hale getirildiğini aktardı.

GENÇLERİN HAYALLERİNİ GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ

Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, gençlerin hayallerini gerçekleştireceğinin altını çizerek, “Gençler büyük sıkıntı çektiğinizi biliyorum. Üniversiteden mezun oluyorsunuz, iş bulamıyorsunuz. Sınava giriyorsunuz, kazanıyorsunuz, mülakatta hakkınız yeniyor. Bütün bunları çözeceğiz. KPSS'ye gireceksiniz, mülakatı bitireceğim, kim kazandıysa o girecek” diye konuştu. Şeker fabrikalarının satıldığını dile getiren Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti: “Şeker fabrikalarını sattılar. Geleceğim, o şeker fabrikasını alacağız ve yeniden Afyonluların hizmetine sunacağız. Özelleştirmeden sonra, 34 yıl sonra Türkiye dışarıdan şeker ithal etti.”