Afyonkarahisar Valiliği koordinasyonunda il protokolünün tam kadro iştirakiyle düzenlenen programda AFSÜ’lüler, Rektörü Prof. Dr. Okumuş, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Adem Aslan, daire başkanları, akademik ve idari personelimizin katılımıyla “demokrasi nöbeti” tuttu.  Programda; Afyonkarahisar Valisi Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı, İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Osman Alp, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, Cumhuriyet Başsavcısı Fatih Karabacak, Baro Başkanı Turgay Şahin, Jandarma Komutanı Alb. Yılmaz Kırgel, İl Emniyet Müdürü Ali Temiz, kurum yöneticileri, askeri erkân ile çok sayıda vatandaş hazır bulundu.

Belediye Mehteran Takımı’nın gösterisi ile başlayan programda, Sancak Koşusuna katılan sporcular ay yıldızlı Türk Bayrağını Vali Yiğitbaşı’na teslim etti. İzmir-Karşıyaka Hacı Mustafa Gültekin Camii İmam Hatibi Ahmet Yüksel tarafından icra edilen Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından toplu duayı Afyonkarahisar Müftüsü Sinan Kazancı yaptırdı.

Protokol mensuplarının meydandaki coşkulu kalabalığa hitabının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmanın video gösterimi ile devam eden program, önce kahramanlık türküleri ve şiir dinletisi sonrasında Üsküdar Hakkı Demir Anadolu İHL Musiki Grubunun gösterisi ile renklendi. Tüm camilerde ve Zafer Meydanı’nda 00.13’de sela okunan program, sabah namazına kadar farklı kamu kurumlarının temsilcilerinin meydanda nöbet tutmasıyla sona erdi. >>AFYON ZAFER

Editör: Afyon ZAFERİM