Zabıta Ekiplerinden Bayram Öncesi Denetim

             Afyonkarahisar Belediyesi, halk sağlığını korumak ve vatandaşların güvenilir gıda ürünlerine ulaşmalarını sağlamak amacıyla denetimlerini sürdürüyor. Ramazan ayı ve yaklaşan bayram nedeniyle, yoğun şekilde rağbet gösterilen tatlıcılar ve fırınlar denetlendi.

Belediyemiz Zabıta ekipleri, Ramazan Bayramına sayılı günler kala bayram alışverişinin yoğun olduğu bölgelerde denetim yaptı. Ramazan ayı nedeniyle sahada denetimlerini sürdüren Afyonkarahisar Belediyesi Zabıta Müdürlüğümüz, Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Ticaret İl Müdürlüğü ekipleri iş birliğinde, kent genelinde bulunan kuruyemiş, şekerleme, şarküteri, tatlıcı ve fırınlara yönelik kontroller sürüyor. Ekipler hijyen, ambalaj, ruhsat ve fiyatları denetledi, ürünlerin son kullanma tarihleri ve menşeileri kontrol edildi. Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun kapsamında iş yerlerini tek tek inceleyen ekipler, kurallara uymayan işletmelere uyarıda bulundu.

Denetimler hakkında bilgi veren Zabıta Müdürü Taner Çelik, “ Ramazan ayı içinde rutin denetimlerimizi yapıyoruz. Tarım İl Müdürlüğü Şube Müdürü Elif Hanım ve ekibi, Ticaret İl Müdürümüz Ferhat Bey ve ekibi ile beraber Zabıta Teşkilatımız ile denetime çıktık.  Açıkta satılan yiyecekler konusunda hassasiyetimizi göstermek, gerekli denetimleri yapmak, uygun olmayanlara da ikaz etme süresini başlatmış bulunmaktayız. Bu vesile ile teşekkürlerimi iletiyor, Afyonkarahisar halkımızın bayramını kutluyorum.” diye konuştu. Bayram öncesi vatandaşlarımızın rahat bir şekilde alışveriş yapmalarını sağlamak amacıyla denetimlerin süreceği de ifade edildi.