Milletvekili İbrahim Yurdunuseven yaptığı açıklamada gazetecilerin ve basım emekçilerinin gece gündüz demeden büyük bir özveriyle çalıştıklarını kaydetti. Yurdunuseven, “Gazetecilik her alanda toplumun en doğal hakkı olan haber alma özgürlüğünü icra eden son derece saygın bir meslektir. Bu mesleği en zorlu şartlara rağmen yerine getiren basın emekçileri gece-gündüz demeden savaşta ve barışta büyük bir görev üstlenmektedir. Medyanın ne denli önemli olduğunu bizler 15 Temmuz hain darbe girişiminde hep birlikte gördük. Yine Gazze’de yaşanan insanlık dramını canını hiçe sayarak tüm dünyaya duyuran gazeteciler büyük ve kutsal  bir mesuliyet üstlenmektedir. Ancak ne yazıkki 7 Ekim’den bu tarafa İsrail’in kanlı eylemleri sırasında 100’e yakın gazeteci görevi başında şehit olmuştur. Her fırsatta basın özgürlüğünden ve insan haklarından dem vuran batılı ülkeler ve onların destekçileri soykırıma sessiz kaldıkları gibi onlarca gazetecinin katledilmesini görmezden gelmektedir” diye konuştur.

Kadınana Suyu” markalaştırılacak, halkımız ucuz kaynak suyu içecek Kadınana Suyu” markalaştırılacak, halkımız ucuz kaynak suyu içecek

Afyonkarahisar’ın medya anlamında oldukça güçlü bir il olduğunu vurgulayan Yurdunuseven, “Yolların kesiştiği Afyonkarahisarımız adeta haberin ve medyanında kesişme noktası. İlimizde kalemi güçlü gazetecilerimizin ürettiği ve servis ettiği haberler ulusal medyayı ciddi anlamda beslemektedir. Bu bağlamda ilimizde faliyet gösteren muhabirinden kameramanına kadar tüm basın çalışanlarımızı tebrik ediyor, görevi başında hayatını kaybeden gazetecilerimizi rahmetle anıyorum” dedi.

Kaynak: BÜLTEN