İddialar arasında, sanıklardan Seçil Erzan'ın, evine zorla götürüldüğü ve banka dışı işlemleri itiraf etmesi için baskı altına alındığı öne sürülen dramatik ifadeler bulunuyor.

''Bana baskı yaptılar ve bankadışı işlemleri kabul ettirdiler''

Erzan'ın savcılığa verdiği ifadeye göre, evine gelen banka yetkilileri ve adamların eşliğinde Genel Müdürlüğe götürüldüğü, burada serum takılarak kendisine bankadışı işlemleri kabul etmesi yönünde baskı yapıldığı belirtildi. İfadelere göre, bankanın Genel Müdürü Hakan Ateş'in de, toplantı salonuna girerek ortada bir enkaz olduğunu, ancak bankanın mağdurlara ödemeleri gerçekleştireceğini, Erzan'dan ise banka dışında ne aldıysa açıklamasını talep ederek, karşılıklı koruma sözü verdiği iddia edildi.

''Adamlar bankadan para istiyor''

AFMOD, Mehmet Akif Dinç’e umut oluyor! AFMOD, Mehmet Akif Dinç’e umut oluyor!

İfadede ayrıca, Erzan'ın evindeyken banka müdürleri tarafından zorla ses kaydı yaptırıldığı ve bu kayıtların elde tutulduğuna inandığı da vurgulandı. Mahkemenin ilk duruşmasında iki sanığın tahliyesine karar verilmiş, ancak Erzan'ın tutukluluk hali devam etmişti. Davanın sonucunu etkileyecek bu ifadelerle, davaya ilişkin yeni gelişmeler kamuoyunun yakın takibinde. İHA

Editör: Cemile Kaytan