Film, Yılmaz Güney'in hapishaneden firar ederek yurt dışına kaçış hikayesini detaylarıyla anlatacak. Ugly King Production tarafından yapılan açıklama, bu ilginç ve gerçek hayat hikayesini bir film projeksiyonuna taşıyacakları bilgisini verdi.

Kazım Çarman'ın yapımcılığını, Cihan İnan'ın da yönetmenliğini üstleneceği filmde Yılmaz Güney'in hayat öyküsü beyazperdeye yansıtılacak. Eli ve yabancı oyuncu seçmelerine de yakın zamanda başlanması planlanıyor. Film ayrıca, Güney'in Isparta yarı açık ceza evinde yatarken Hubschmid'e gönderdiği mektubun devamında yaşananları ve yarım kalan "Yol" filminin tamamlanma sürecini de ele alacak.

Sadece Odak’a özel bilgiler: Kırka’ya dev yatırım! Sadece Odak’a özel bilgiler: Kırka’ya dev yatırım!

Yılmaz Güney'in yaşamı beyaz perdeye aktarılıyor

İsviçreli yapımcı Edi Hubschmid daha önce, Yılmaz Güney'in hapishaneden kaçışını ve sonrasında yaşananları "Yol: Bir Sürgün Hikayesi" adlı kitapta toplamıştı. Ünlü sinema sanatçımız Yılmaz Güney, Adana'nın Yumurtalık ilçesinde bir gazinoda hakim Sefa Mutlu'yu öldürdükten sonra 19 yıl hapis cezasına mahkum edilmişti. 5 yıl hapis yattıktan sonra 1981'de izinli olarak çıktığı cezaevinden kaçarak yurt dışına firar etmişti. 

Editör: Afyon ZAFERİM