Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Meclisi’nin 2023 yılının Aralık ayı olağan toplantısı, ATSO Meclis Başkanı Mustafa Ali Çelikten’in başkanlığında düzenlendi.

Afyonun Gözü O Projede! Proje Devam Edecek Mi? Afyonun Gözü O Projede! Proje Devam Edecek Mi?

Afyonkarahisar Sanayi ve Ticaret Odası

ATSO Meclis Salonu’nda düzenlenen ve çoğunluğun sağlanmasının ardından toplantıyı açan ATSO Meclis Başkanı Mustafa Ali Çelikten, öncelikle Pençe-Kilit Harekâtı bölgesinde şehit olan asker ve şehit Piyade Teğmen Ramazan Günay’a Allah’tan rahmet, ailelerine ve Türk Milletine başsağlığı diledi. Şehitlerin adına önce saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşının söylenmesiyle birlikte toplantı başladı.

Afyonkarahisar Sanayi ve Ticaret Odası

Sanayici ve iş insanlarımızın tecrübesi ile işimizi aşka çeviriyoruz

Açılış konuşmasına devam eden Çelikten, “Afyonkarahisar Valimiz Sayın Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı’nı Meclisimiz’de konuşma yapmaya davet ettim. Sayın Valimiz, davetimi kabul etti; bu nedenle Sayın Valimiz’e çok teşekkür ediyorum. 2024 yılında uygulanacak asgari ücret, 17 bin 2 TL olarak açıklandı. 2022 yılının Aralık ayına göre yüzde 100 zamla bu noktaya gelindi. İnşallah enflasyonsuz, daha iyi bir dönem geçiririz. Buradaki artışlar, çalışanı da çalıştıranı da memnun etmiyor. Üretim ve istihdam yapan bizlerin büyük sorunları var. İnşallah bundan sonra düşen enflasyon ile birlikte ekonomi istikrar kazanacak; bu konuda ümitliyiz. Sanayici ve iş insanlarımızın tecrübesi ile işimizi aşka çeviriyoruz. Hepimiz bu mücadeleyi veriyoruz.”

Afyonkarahisar Sanayi ve Ticaret Odası

Toplantı 13 gündem maddesinin görüşülerek oy birliğiyle karar verilmesinin ardında Çelikten, Meclis Üyeleri’ne katılımları dolayısıyla teşekkür ederek toplantıyı kapattı.

Kaynak: BÜLTEN