“YERLİ VE MİLLİ GURURUMUZ TOGG'U BELEDİYEMİZE KAZANDIRDIK”

          Afyonkarahisar Belediyesi, milli gururumuz TOGG’u şehrimize kazandırdı. Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek, Türkiye'nin yerli otomobili TOGG'u teslim aldı.

Başkanımız Mehmet Zeybek’in girişimleri sonucunda, Türkiye’nin ilk yerli ve milli otomobili TOGG, ilimize kazandırıldı. Afyonkarahisar Belediyesi’nde makam aracı olarak kullanılacak TOGG, şehrimize getirilerek Zeybek Başkan’a teslim edildi.

PLAKASI “03 ABL 001”

Başkanımız Mehmet Zeybek, Belediye Hizmet Binası önünde yaptığı açıklamada, TOGG’un gemlik mavisi rengi T10X modelini ilimize kazandırmanın gururunu yaşadığını söyledi. Başkanımız, “Yerli ve milli gururumuz olması bizim açımızdan son derece önemliydi. Hafta başında Devlet Malzeme Ofisi ile görüşerek Belediyemize kazandırdık. Hayırlı uğurlu olsun. Ülkemizin nereden nereye geldiğinin en güzel göstergesi. Bir zamanlar devrim arabası yapıldı, engellediler. Sanayicilerimiz bir araya geldiler, Sayın Cumhurbaşkanımıza güvendiler. Bu yatırımı gerçekleştirdiler. İlk üretilen araçlardan bir tanesini de belediyemize kazandırdık. Renk olarak Gemlik mavisi renginde karar kıldık. Bu millete, bu ülkeye büyük hayaller kurduran Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dan Allah razı olsun.” Diye konuştu.

Belediyemiz önünde sergilenen Yerli ve Milli aracımız TOGG’a ilgi gösteren vatandaşlarımız fotoğraf çektirmeyi de ihmal etmediler. Zeybek Başkan, Ülkemizin gururu TOGG ile Afyonkarahisar Terminaline de seyahat ederek aracı vatandaşlarımız ile buluşturdu. Yerli ve milli gururumuza ilgi oldukça yoğundu.

VİZYON PROJE TELEFERİK ALANINA TOGG İLE SEYEHAT

Başkanımız Mehmet Zeybek, akıllı cihaz TOGG ile Karahisar Kalesi manzarasında vizyon projemiz Teleferik inşa sahasını ziyaret etti. Burada Karahisar Kalesi ve teleferik kabinlerimiz eşliğinde fotoğraf çekindi.