Günümüzün hızla değişen teknolojik ortamında, çocukları telefonlardan uzaklaştırmak ve onların kişisel gelişimlerine katkıda bulunmak daha önemli hale geliyor. Bu bağlamda Dijital Gen, yapay zeka ile dil öğrenimi konusundaki Ar-Ge çalışmalarına resmi olarak başladığını duyurdu. Bu yeni adım, geleceğin liderleri için dil öğrenimini daha erişilebilir ve ilgi çekici hale getirmeyi amaçlıyor.

KONUŞABİLME FIRSATINA SAHİP

CANLI YAYINDA ÇİFTEYLE İNTİHAR PERFORMANSI CANLI YAYINDA ÇİFTEYLE İNTİHAR PERFORMANSI

 Yapay zeka destekli taşınabilir mini bilgisayarlar, çocukların dil öğrenimini oyunlaştırmak ve kişiselleştirmek için kullanılacak.  Bu teknoloji sayesinde her birey, birbirinden farklı birçok dili konuşabilme fırsatına sahip olacak. Ar-Ge çalışması, uluslararası iletişimi kolaylaştırmak ve bu konuda ulaşılabilirliği artırmayı planlıyor.

ONLARI GELECEĞE EN İYİ ŞEKİLDE HAZIRLAMAK

Dijital Gen kurucusu Sercan Kasım, bu gelişmenin geleceğin nesilleri için heyecan verici bir fırsat sunduğunu belirtti. “Yapay zeka ile dil öğrenimi, çocukların dil bilgisi yeteneklerini artırırken aynı zamanda teknolojiye olan ilgilerini de geliştiriyor. Yapay zeka teknolojisi ile geleceğin teminatı olan çocuklarımızın gelişimine katkı sağlayarak, onları geleceğe en iyi şekilde hazırlamak istiyoruz” dedi. Dijital Gen bu teknolojiyi daha fazla kişiye ulaştırmak için çalışmalarını sürdürerek dil öğrenimini eğlenceli ve verimli bir deneyim haline getirmeyi hedefliyor. CEMİLE KAYTAN

Editör: Afyon ZAFERİM