Daha düne kadar AK Parti’nin Afyon esnafını düşünmediği bir zihniyete sahip olduğunu söyleyen Yağcı, ‘’Bugün esnaf festivali planlıyorlar’’ dedi.  ‘’Üstelik bu şehri yıllardır sizler yönetmediniz mi? Yöresel ürün pazarlarıyla dışarıdan gelen esnaflara izin verip yerel esnafı zarara uğratan o belediye sizin belediyeniz değil miydi?" diyen Yağcı, geçmişteki suskunluklarını gündeme getirdi.

Okay'dan Gazze için destek çağrısı! Okay'dan Gazze için destek çağrısı!

SAHTEYDİ, ŞİMDİ GERÇEK Mİ?

İktidarın esnaf dostu bir imaj çizmeye çalıştığını belirten Yağcı, "Şimdi billboardlarda ve basında 'Afyonkarahisar gerçek belediyecilikle tanışacak' gibi vaatlerle karşımıza çıkıyorsunuz. Afyonkarahisar'da sahte bir yönetim mi vardı da şimdi gerçeği mi getireceksiniz?" diyerek AK Parti'nin seçim vaatlerine inandırıcılık kazandıramayacağını ifade etti.

VATANDAŞIN REFAHINA ODAKLANMALILAR

AK Parti'nin ekonomik durumu iyileştirmede başarısız olduğunu dile getiren Yağcı, düşük alım gücüne sahip vatandaşların festivallerde nasıl harcama yapacağı konusunda endişelerini dile getirdi ve hükümetin vatandaşların refahını artırmaya odaklanması gerektiğini vurguladı.

 Yağcı son olarak, ” Ülkeyi perişan eden, Afyonkarahisar’ı perişan edenler bu gün seçimleri kazanmak için her zaman olduğu gibi yapamayacağı vaatleri bir bir sıralıyor. Emeklimize sadaka gibi üç bin lira bayram ikramiyesini layık görenler bu gün esnafa sokak festivallerinden bahsediyor. O festivalden emeklimiz, dar gelirlimiz, işçimiz hangi parayla alış veriş yapacak. Siz önce vatandaşlarımızın alım gücü nasıl yükselir ona kafa yorun’’ dedi.

Kaynak: BÜLTEN