MHP’li Kahveci, Vali Yiğitbaşı’na teşekkür etti! MHP’li Kahveci, Vali Yiğitbaşı’na teşekkür etti!

Esnafın yaşadığı zorlukları yakından görmek ve vatandaşlarla doğrudan iletişim kurmayı amaçlayan Yağcı, pazarcıların düşen satışlar ve azalan alım gücü konusundaki yakınmalarını dinledi. Yağcı, esnafın ve vatandaşın memnuniyetine vurgu yaparak, "Esnafımızla el ele vereceğiz. Herkesin yüzünün gülmesi için var gücümüzle çalışacağız." şeklinde konuştu.

MODERN PAZAR ALANLARI OLUŞTURACAĞIZ

Semt pazarlarının şehir yaşamında kilit bir öneme sahip olduğunu belirten Yağcı, Afyon'da daha iyi yaşam koşulları yaratmayı hedeflediklerini söyledi. Yapılacak çalışmaların ve projelerin vatandaşlardan gelen geri bildirimlere dayandırılacağını ifade ederek, "Semt pazarlarımızı daha modern ve hijyen yapısına kavuşturacağız. Pazar esnafımız artık yağmur ve kar altında satış yapmak zorunda kalmayacak." diye ekledi.

0F5F61Aa Aa61 4047 A7C5 434C5807842D

SEMT PAZARLARINDA YERDE SATIŞI KALDIRACAĞIZ

Pazar ziyaretinin ardından Milli Birlik Caddesi'ndeki esnafları da ziyaret eden Yağcı, belediyenin gözden kaçırdığı bölgelere dikkat çekti ve yaşanan sıkıntıları dile getirdi. Mecidiye Mahallesi'nde sığınmacılarla ilgili yaşanan sorunlara değinen Yağcı, "1 Nisan'dan sonra sığınmacılar artık kimseyi rahatsız edemeyecek, vatandaşlarımız sokaklarda korkmadan dolaşabilecek." ifadelerini kullandı. Ayrıca tabela kirliliğine ve pazar yerlerinin durumuna değinen Yağcı, ekledi: "Cuma pazarını esnafımızın ve vatandaşlarımızın talepleri doğrultusunda yeniden canlandıracağız. Balık ve süt ürünleri hijyenik şartlarda satışa sunulacak. Yerel üreticimiz ürünlerini yerde satışa sunamayacak. Onlara kullanımı ve taşınması kolay pratik stantlar vereceğiz. Vatandaşımız isterse Pazar alanlarında oluşturacağımız depolara bu stantlarını bırakabilecek. Evinde yalnız yaşayan ve dışarıya çıkamayacak durumda olan vatandaşlarımızı muhtarlarımız aracılığıyla tespit ederek Pazar ve market ihtiyaçlarını evine ulaştıracağız." sözleriyle planlarını netleştirdi.

Kaynak: BÜLTEN