Kursa katılmak isteyenler Voleybol İl Temsilcisi Savaş Aslan ile iletişime geçecek. Kurs, voleybolun hakemlik alanında teorik ve pratik eğitimlerin verildiği bir programa sahip olacak. Kursa katılanlar, voleybol maçlarında hakemlik yapma imkanına sahip olacak.

Afyonkarahisar’da düzenlenen yerel ve ulusal müsabakalarda hakem ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla açılması planlanan voleybol aday hakemlik kursu için başvurular bugün itibariyle başladı. Son başvuru tarihi 13 Ekim olarak belirlendi. Başvurular neticesinde katılımcılar 20-21-22 Ekim tarihlerinde kursa katılım sağlayacak.

İletişim: Afyonkarahisar Voleybol İl Temsilcisi Savaş Aslan – 0543-293-36-88

BAŞVURU ŞARTLARI:

Madde 22- Aday hakem kursu talep eden illerde, 9.13.2. madde hükümleri çerçevesinde, İl ile koordine etmek koşuluyla MHGK tarafından aday hakem kursu açılır.

BU KURSA KATILABİLMEK İÇİN;

22.1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

22.2. Lise veya dengi okulda okuyor ya da lise veya dengi okuldan mezun olmak,

BAKAN GÖKTAŞ MEMLEKETİNE GELİYOR BAKAN GÖKTAŞ MEMLEKETİNE GELİYOR

22.3. 17 yaşından gün almış ve 31 yaşından (yaş hesabında içinde bulunan takvim yılının 31 Aralık tarihi baz alınır) gün almamış olmak, (30 yaşını aşan süreyi Voleybol branşında faal sporcu veya antrenör olarak geçirenler için 36 yaşından gün almamış olmak),

22.4. Adli sicil kaydı bulunmamak,

22.5. Disiplin Kurulunca 6 ay veya daha uzun süreli cezalandırılmamış olmak,

Yukarıdaki şartları taşıyan ve kursa düzenli devam edenler, kurs sonunda yazılı sınavına tabi tutulurlar. MHGK tarafından hazırlanan sınav soruları, sınav sırasında ve yerinde bütün sınava katılanların huzurunda açılarak, Kurs Direktörü denetiminde adaylara dağıtılır ve sınav bitiminde toplanan sınav kâğıtları görevli Kurs Direktörü tarafından MHGK’ya değerlendirilmek üzere gönderilir.

22.6. SINAVI KAZANAN ADAYLAR