“Vatanseverleri cezaevlerine doldurup kurumlara teröristleri mi atayacaksınız?”

 

AK Parti Afyonkarahisar milletvekili Dr. Hasan Arslan Cumhurbaşkanlığı seçimleri için kapı kapı gezerek oy istiyor. Gerek köy ve kasabalarda, gerekse merkez ilçede SKM’nin görevlendirdiği her noktayı ziyaret eden Arslan bugün önemli açıklamalarda bulundu. Arslan FETÖ ve PKK terör örgütlerinin mensuplarını serbest bırakmayı vaat eden CHP için “Vatanseverleri cezaevlerine doldurup kurumlara teröristleri mi atayacaksınız?” dedi.

AK Parti Afyonkarahisar milletvekili Dr. Hasan Arslan bugün Afyonkarahisar merkez ilçede Anbaryolu esnafını ziyaret etti. Baştan aşağı tüm esnafları ziyaret eden Arslan yoğun ilgi ve teveccühle karşılaştı. Arslan ziyaretlerinin ardından önemli açıklamalar yaptı.

 

“FETÖ’cü ve PKK’lılar için bol bol baharlı ve güneşli sloganları var”

Arslan ziyaretler sonrası yaptığı açıklamada “CHP zihniyeti 14 Mayıs öncesinde bol bol ‘baharlı, güneşli’ sloganlarla PKK ve FETÖ’cüleri serbest bırakmayı vadeden açıklamalarda bulunmuş ve karşılığını da seçim sonuçlarında sandıkta görmüştü. FETÖ’cülerin çoğu oyunu Kılıçdaroğlu’ndan yana kullandı. PKK’dan da önemli bir destek alan bu zihniyet, ikinci tur için de yine ülkemizin yıllardır başına bela olan terör örgütlerinin ümidi oldu. Yakın zamanda Kemal Kılıçdaroğlu’nun danışmanı Recep Cengiz yaptığı bir açıklamada ‘Khk ile uzaklaştırılan hakimleri, savcıları, askerleri, bürokratları görevlerine çağıracağız’ diyerek FETÖ/PDY, PKK ve DHKP-C terör örgütlerine üyelik, iltisak ve irtibat nedeniyle görevden alınanları geri getirmeyi vaat ediyor. Siz hakim misiniz, savcı mı? Yargı kararlarını hükümetler ne zamandan beri verme yetkisine sahip oldu da siz bununla ilgili bir vaatte bulunuyorsunuz?” dedi.

“Vatanseverleri cezaevlerine doldurup kurumlara teröristleri mi atayacaksınız?”

Arslan açıklamasını şu ifadelerle noktaladı; Siz böyle bir karar verecek olursanız bundan sonra Afyonkarahisar’da bol bol FETÖ’den atılmış bu ülkeye ihanet etmiş 251 şehidin kanını elinde taşıyan hainler mi sokaklarda görev yapacak? Hadi çıkın bunları da açıklayın! PKK terör örgütüne irtibatı ve iltisaklı olması dolayısıyla memuriyetten atılmış kişiler mi Afyonkarahisar halkına hizmet verecek? Çıkın bunları açıklayın! Onları sokaklara salıp her gittiğiniz yerde hakkınız ve haddiniz olmadan ‘yargılayacağız’ dediğiniz vatansever AK Partilileri mi cezaevlerine dolduracaksınız? Çıkın bunları açıklayın.