“Vatandaşımızın sorunlarının çözümü için mücadele etmekte kararlıyız”

Saadet Partisi Afyonkarahisar Merkez İlçe Teşkilatı, Kasımpaşa, Hasan Karaağaç, Mecidiye ve Kayadibi Mahalle Muhtarlarını ziyaret etti.

Ziyaretler sonrasında açıklama yapan Saadet Partisi Merkez İlçe Başkanı Hamza Gümüşkanat, “Saadet Partisi olarak, muhtarların sorunlarının çözümü için mücadele etmeye kararlıyız” dedi.

“MÜCADELE EDECEĞİMİZİN SÖZÜNÜ VERİYORUM”

Hamza Gümüşkanat açıklamasında şu ifadeleri kullandı;

“Muhtarlarımız, kırsal mahallelerimizde de olsa, birçok ilçenin nüfusundan daha fazla bir mahallede de olsa, insanımızla doğrudan muhatap olan ve hayatın her alanına temas eden kişilerdir. Devletimiz ve milletimiz arasında köprü görevi üstlenen, mahalle ve köylerimizde millet iradesinin mihenk taşı olan, demokrasimizin işleyişinde ve kamu idaresinde önemli bir yere sahip olan muhtarlarımızın çözüme kavuşmasını bekledikleri problemleri olduğunu biliyoruz. Bizler Saadet Partisi olarak, muhtarların ve vatandaşımızın sorunlarının çözümü için mücadele etmeye kararlıyız.

Muhtarlarımıza ayrı bir bütçenin oluşturulması, muhtar adaylarının birleşik oy pusulası ile seçimlere katılması, muhtarlık hizmet binalarının tamamlanması ve iyileştirilmesi, belediye meclislerine davet edilip karar alma süreçlerinde söz sahibi olabilmeleri elzemdir.’