VATANA, MİLLETE HAYIRLI OLSUN!..

Engin Alan, 1 Milyon 363 Bin TL Tazminat Kazandı

Ankara 6. Ağır Ceza Mahkemesi, Balyoz Davası kapsamında tutuklu yargılandıktan sonra beraat eden emekli Korgeneral Engin Alan'a 1 milyon 363 bin 650 lira tazminat ödenmesine karar verdi.

Vatana, millete hayırlı olsun!..

 

Ah şu benim okuduğunu anlamayan, anlasa da uygulamayan, esen rüzgara göre yön değiştiren, evrensel hukuk kaidelerini ve yargı bağımsızlığını makam ve mevki uğruna yok sayan, tarikatların ve iktidarların oyuncağı haline gelen ve en kötüsü mesleki açıdan tutuklamayı marifet sayan meslektaşlarım...

 

Ne çekti benim güzel vatanım sizin elinizden ve daha ne kadar çekecek?

 

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi sizin verdiğiniz yanlış kararları incelemekten yoruldu, siz yorulmadınız yanlış karar vermekten.

 

Bir sanık için bu kez o raddeye varmadan hukuken yapılan hata(?) yerel telafi edildi. Ya diğer sanıklar ve diğer davalar...

 

Hiç düşündünüz mü kimin parası bu tazminat? Şimdiye kadar ödenen hatalı yargılama tazminatlarıyla fikri hür, vicdanı hür öğrencilerin okuyacağı kaç okul yapılırdı ülkemde?

 

Madem adam suçsuzdu neden tutukladınız, madem suçluydu neden cezalandırmadınız?

Adam vekil seçilmiş, tutuksuz yargılanamaz mıydı?

 

Pardon yok hukukta, kural, kaide ve en önemlisi adil vicdan duygusu var. Şimdi bu tazminatı ve diğer sanıklar için ödenecek tazminatları kimse sorumlusu en tepeden en aşağıya kusur oranına göre tazmin etsin. Yok öyle karar verenlerin hatasını halka yüklemek.

 

Kim olursan ol, asla unutma!

 

Geç gelen adalet, adalet değildir ve bir gün hukuk herkese lazım olur.

 

Hukuk insanlarının gündem oluşturmadığı günlere kavuşmak umuduyla...

 

Halit Çetin

[email protected]

 

Editör: Haber Merkezi