Vali Yiğitbaşı'nın Kadir Gecesi Mesajı

İslam Alemi olarak Ramazan ayının sonlarına yaklaşırken bir Kadir Gecesine daha kavuşmanın sevinci içerisindeyiz. Ramazan-ı Şerifin kalbi olarak bildiğimiz bu gece, kâinatın ve varoluşun özeti olan Kur’an’ın indirildiği gecedir.

Bu mübarek gecede doruğa çıkan manevi güzelliklerin diğer günlerde de artarak devam etmesini, aramızdaki yardımlaşma, hoşgörü, muhabbet ve tüm insani duyguları pekiştirmesini, zorlu ve sabır isteyen günler geçiren deprem bölgesindeki vatandaşlarımız için de hayatın bir an evvel en kısa sürede normale dönmesine vesile olmasını diliyorum.

Allah’ın rahmetinin yeryüzünü kuşattığı bu gecede içten ve samimi dualarımıza bütün insanlığı dâhil ederek nefret, korku ve ötekileştirmenin olmadığı; güven, sevgi, saygı, kardeşlik ve dayanışmanın hâkim olduğu bir dünyanın inşası için çalışma azmimizi yenileyelim.

Bu duygu ve düşüncelerle başta Afyonkarahisarlı hemşehrilerimin olmak üzere aziz milletimizin ve tüm İslam âleminin Kadir Gecesini tebrik ediyor, bu gecede yapılan duaların birlik ve beraberliğimizin güçlenmesine, vesile olmasını diliyorum.