Vali Yiğitbaşı’nın Engelliler Haftası Mesajı

Ülkemizde imkân ve koşullarının her geçen gün daha da iyileştirildiği ve toplumumuzun daha duyarlı bir tavır takındığı engelli vatandaşlarımızın Engelliler Haftası’nı tebrik ediyorum.

Bizler, gündelik hayatta beraber yaşadığımız engelli vatandaşlarımızın şartlarının her bakımdan iyileştirilmesi ve toplumsal hayata aktif bireyler olarak katılımlarının sağlanmasına yönelik eğitim, istihdam, sağlık hizmetleri, bakım ve sosyal güvenliğe ilişkin sorunların çözümü için çalışarak engelli vatandaşlarımıza hayatı daha yaşanabilir hale getirmenin gayreti içerisindeyiz.

Ülkemizde engelli vatandaşlarımıza yönelik toplumsal duyarlılıkların artması ve herkese eşit hak ve özgürlüklerinin teslim edilmesi hepimizin sorumluluğudur. Engelli vatandaşlarımızın hayatın her alanında özgüvenle var olabilmesi için çalışmak toplumsal bir görevimizdir.

Bu vesileyle, 10-16 Mayıs tarihleri arasında kutladığımız Engelliler Haftası’nın toplumumuzda engelli vatandaşlarımızın hak ve özgürlüklerinin toplumun daha büyük bir kesimi tarafından kabullenilmesine vesile olmasını diliyorum. Ülkemizde ve şehrimizde sevgi, saygı ve hoşgörü çerçevesinde engelsiz ve huzurlu bir toplumsal hayatın gelişmesini temenni ediyorum.

“Çirkin saldırıyı şiddetle kınıyoruz.” “Çirkin saldırıyı şiddetle kınıyoruz.”