Vali Yiğitbaşı’ndan Başkan Nihat Sarı’ya Teşekkür

Afyonkarahisar Valisi Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı Dinar’da gerçekleştirdiği ziyaretler kapsamında belediyeye bir ziyaret gerçekleştirdi.

İlk olarak belediye hizmet binasına taşınan Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği ile Türkiye Muharip Gaziler Derneğini ziyaret eden Vali Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı, İlçe Kaymakamı Kemal Duru  ile birlikte dernek temsilcileri, şehit ailelerimiz ve gazilerimiz ile bir süre sohbet ederek, dernek binasının tahsisi ve gerekli desteğin sağlanması noktasında Belediye Başkanı Nihat Sarı’ya teşekkür etti.

Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı yaptığı açıklamada:

“Belediye Başkanlık makamında İlçemizde devam eden projelerimiz ve çalışmalarımız hakkında Valimiz Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı’na bilgi vererek, günün anısına Dinarımızın simgesi Suçıkanımızın maketini hediye ettik.

Valimiz Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı, İlçe Kaymakamımız Kemal Duru ile bjrlikte Kadın Kültür Evimiz ve Kadın Kültür Evimizde bulunan Dinar Aile Destek Merkezi’ni ziyaret ederek, Kadın Kültür Evinde düzenlenen etkinliklere katılan kadınlarımız ile bir süre sohbet ettik. Akabinde ise Sosyal Dayanışma Merkezi (SODAM) Projesi kapsamında çalışan ve top dikimi gerçekleştiren kadınlarımıza çalışmalarında kolaylıklar diledik.

Ziyaretlerin ardından Suçıkan Park Tesislerimizde Valimiz Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı’nı ağırlayarak tesisimizde Revize Projemiz kapsamında yenilemiş olduğumuz, Mutfak, Lavabolar ve inşa etmiş olduğumuz Mescid ile vatandaşlarımızın Suçıkanımızın eşsiz manzarasını keyifle izlemesi adına tesisimize kazandırdığımız Seyir Terasımızdan bahsederek yakın zamanda ise Otelimizi yeniden faaliyete geçirmeyi amaçladığımızı ifade ettik.

Son olarak ise Valimiz Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı ve İlçe Kaymakamımız Kemal Duru ile birlikte İlçemizde faaliyet gösteren GÜRİŞ Rüzgâr Enerji Santraline ziyaret gerçekleştirerek santral yetkililerinden çalışmalar hakkında bilgi aldık.”dedi.