Afyonkarahisar Valisi Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı, Kurban Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi; “Değerli Hemşehrilerim, Sizleri en kalbi duygularımla, sevgiyle, saygıyla selamlıyor; huzur ve selamet içerisinde vasıl olduğumuz mübarek Kurban Bayramınızı tebrik ediyorum. Bu manevi iklimin ülkemize, aziz milletimize ve tüm Âlem-i İslam’a hayır ve bereket getirmesini Yüce Allah’tan niyaz ediyorum.

Kurban Bayramı, Hz. İbrahim’den bu yana tüm Müslümanların her yıl manevi bir coşkuyla kutladığı ve Allah’ın rızasını elde etmeyi vesile bildiği; yoksulların, muhtaçların ve kimsesizlerin hatırlandığı, sıla-ı rahimin gerçekleştirildiği, küskünlüklerin, dargınlıkların ve kırgınlıkların nihayete erdirildiği, dayanışma ve yardımlaşma kültürümüzün güçlendirilmesine emsalsiz katkılar sağlayan müstesna bir gündür” ifadelerini kullandı.

HERKES İÇİN DUA EDİYOR

Bu zamanların, dünyanın dört bir yanından kıblemiz Kabe’yi hac ibadetini yerine getirmek üzere ziyaret eden milyonlarca hacı adayının da gönlünün ibadet aşkıyla dolup taştığı zamanlar olduğuna değinen Vali Yiğitbaşı, “Bu anlamda, tüm İslam âleminin bu manevi havayı en güzel şekilde yaşamasını Rabbim’den diliyorum. Hac ibadetimizi gerçekleştirmek üzere gelmiş bulunduğumuz kutsal topraklarda tüm İslam âleminin, devletimizin ve milletimizin, Afyonkarahisarlı hemşehrilerimizin mutluluğu, huzuru ve selameti için dua ediyoruz” dedi.

TEDBİRİ ELDEN BIRAKMAYALIM

Hep birlikte, huzur içerisinde bir bayram geçirmeyi temenni eden Vali Yiğitbaşı, “Bu anlamda, Afyonkarahisar Valiliği olarak her türlü önlemi aldığımızı; vatandaşlarımızın Kurban Bayramı’nı, sağlıklı, huzurlu ve güven ortamında geçirebilmesi amacıyla tüm birimlerimizin bayram boyunca halkımızın hizmetinde olacağını da bilmenizi istiyorum. Ancak tedbirlere hep birlikte uyacağız. Unutmayınız yollarda kaybedilen zamanın telafisi mutlaka vardır ama kaybedilen canların, çekilen acıların telafisi yoktur. Ailelerimize ve milletimize derin acılar yaşatacak kazalara sebebiyet vermemek için trafik kurallarına riayet edelim. Kurbanlarımızı da belirlenen alanlarda kurallara uygun şekilde keselim. Tedbiri elden bırakmayalım.

Bu duygu ve düşüncelerle; sevginin, saygının, barış ve kardeşliğin yüreklerdeki coşkusunun arttığı bu mübarek Kurban Bayramı’nın milletimize, İslam âlemine ve bütün insanlığa sağlık, huzur ve mutluluk getirmesini diliyor; tüm milletimizin, Kahraman Gazilerimiz ve Aziz Şehitlerimizin ailelerinin ve Kıymetli Afyonkarahisarlı hemşehrilerimin Kurban Bayramı’nı kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı. >>AFYON ZAFER

Editör: Afyon ZAFERİM