Vali Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı’nın Ramazan Bayramı Mesajı

Toplumsal yaşamımızda önemli bir yeri olan, güzelliklerin ve iyiliklerin yoğun olarak yaşandığı, dargınların barıştığı, kardeşlik, dostluk, yardımlaşma ve dayanışma duygularının doruğa ulaştığı bir Ramazan Bayramına daha kavuşmanın sevinci içerisindeyiz

Neşe ve büyük bir heyecan içerisinde, kurulan geniş bayram sofraları, el öpme ziyaretleri ile kültürümüzde bayramların yeri hep bambaşkadır. On bir ayın sultanı mübarek Ramazan ayının sonunda bizlere adeta bir ödül olarak sunulan Ramazan Bayramı’nı hep özlemle bekler, günler öncesinden hazırlanır ve bayram neşesini evimizin ve gönlümüzün her köşesine sindiririz.

Birlik ve dayanışmanın arttığı, neşe içerisinde büyük bayram sofralarının kurulduğu, güzelliklerin ve iyiliklerin yoğun olarak yaşandığı Ramazan Bayramı'nın ülkemize barış, huzur, güven ve güzellikler getirmesini diliyorum. 

Sevgili Afyonkarahisarlılar

Bayramlar kırgınlıklar, küskünlükler bir kenara bırakıldığında, hep birlikte kenetlenip, birlik ve beraberliğimizi pekiştirdiğimizde anlam kazanıyor. Bizler de bayramı fırsat bilerek, ailemiz, akrabalarımız ve yakınlarımızla hemhal olmalı,  sevgi ve merhamete muhtaç yetim, garip, hasta, yaşlı ve kimsesizlerin sevinci olmalıyız. Bayram süresince yakınlarımızı ve gazilerimizi de yalnız bırakmamalı, bayram sevincimizi onlarla da paylaşmalıyız. Bu vesileyle tüm şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi şükranla anıyorum.

Bayramı il dışında geçirecek olan ve bayram süresince yollarda olacak olan tüm vatandaşlarımıza da trafik kurallarına uymalarını, emniyet kemersiz, uykusuz ve tedbirsiz bir şekilde seyahat etmemelerini de hatırlatmak istiyorum. Birçok ilin kavşak noktasında bulunun güzel şehrimiz Afyonkarahisar’ımızda emniyet ve jandarma ekiplerimiz bayram süresince görevlerinin başında olacaklar. Şimdiden hepsine iyi bayramlar ve hayırlı görevler diliyorum.

Bayramda mesai yapacak olan sağlık, itfaiye ve zabıta personeli ve tüm çalışanlara kolaylıklar diliyorum. Bütün vatandaşlarımızın, kamu görevlilerinin, sivil toplum kuruluşlarının ve basın mensuplarının Mübarek Ramazan Bayramı’nı kutluyor, sağlık ve afiyet içerisinde nice güzel bayramlar temenni ediyorum.

İyi Bayramlar...