Vali Çiçek Evciler ve Dazkırı İlçelerinde Ziyaretlerde Bulundu

Vali Gökmen Çiçek programları kapsamında Evciler ve Dazkırı ilçelerinde ziyaretler gerçekleştirdi, devam eden yatırımları inceleyerek bilgiler aldı.

Güne Evciler ilçesinde başlayan Vali Gökmen Çiçek, ilk olarak yeni binasında hizmet vermeye başlayan Evciler Kaymakamlığını ziyaret etti. Vali Çiçek, Kaymakam Enes Emircan Buyuran'dan ilçede yürütülen çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

Kaymakamlık binasında bulunan Evciler Kadın Kooperatifini de ziyaret eden Vali Gökmen Çiçek, kadınlarımızın ürettiği, tadanların vazgeçemediği, damaklarda eşsiz bir tat bırakan Evciler’in lezzetli markası, İncila çikolatanın üretim aşamalarını inceleyerek bilgiler aldı.

Evciler Kadın Kültür Kooperatifi üyesi kadınlar tarafından günde yaklaşık 400 kilogram çikolata üretiliyor. Afyonkarahisar’ın markası İncila çikolata zincir marketlerin yanı sıra Afyonkarahisar’ın e-ticaret sitesi albikere.com aracılığıyla da satışa sunuluyor. Yaklaşık 10 kadının çalıştığı atölyede kadınlar profesyonel şekilde doğal çikolata üretiyorlar.

Evciler Çikolata Diyarı Olacak

Atölyeyi ziyaret eden ve çalışmalar hakkında bilgiler alan Vali Çiçek: “Afyon- Evciler deyince aklımıza çikolata gelecek. Biz Evciler'in çikolata diyarı olarak anılması için elimizden ne gelirse yapmaya kararlıyız. 25 tane Kadın Kültür Evimiz var, 17 tane Kadın Kültür Evi Kooperatifimiz var. Bunlarla birlikte her bir ilçede başka bir ürün üretilirken kaymakamımız ilçemizde çikolata üretmek istediğini, bu konuda Evciler kadınlarının çok çalışkan ve çok bilgili olduğunu, burada bir kültür olduğunu iletmişti bize. Bizde kendisine gerekli desteği verdik” dedi.

5 Tonluk Anlaşma İmzalandı

Afyonkarahisar’ın eşsiz lezzeti İncila çikolatanın Türkiye'nin birçok bölgesine gönderilmeye başlandığını söyleyen Vali Çiçek: “Özellikle Evciler'in çalışkan kadınlarıyla birlikte, belediye başkanımızın ve buradaki il genel meclis üyelerimizin desteği ile muhteşem bir atölye, imalathane yaptılar. Arkasından ürünler üretmeye başladılar. Bugün Türkiye'nin her yerine Evciler çikolatası gönderiyorlar. Günlük şu anda 400 kiloluk bir üretimimiz var. Birçok ulusal markete satışlarımız devam etmekte. Özellikle Tarım Kredi Kooperatifleri ile yaptıkları anlaşmalarla ilk etapta 5 tonluk bir anlaşma imzaladılar. Fakat bu devamı gelecek bir anlaşma” ifadelerini kullandı.

Vali Gökmen Çiçek, atölyede kadınlarla birlikte çikolata üretimine de eşlik ederek, lezzetli çikolatalardan kadınlarla birlikte hazırladı.

Belediye Başkanlığını Ziyaret Etti

Daha sonra Evciler Belediye Başkanlığını ziyaret eden Vali Gökmen Çiçek, Belediye Başkanı Ali Dede Savaş'tan bugüne dek yaptığı çalışmalar ve diğer projeleri hakkında bilgiler aldı. Buradaki programını noktalayan Vali Gökmen Çiçek, Dazkırı ilçesine geçti.

Muhtarları Dinledi

Dazkırı Kaymakamlığını ziyaret eden Vali Gökmen Çiçek, Kaymakam Sercan Sakarya’dan ilçenin sağlık, eğitim, spor, asayiş ve diğer konularda genel durumuna dair bilgiler aldı. Ardından muhtarlarla da bir araya gelen Vali Çiçek, kendisine iletilen talep ve istekleri dinleyerek, çözümü noktasında gerekli talimatları verdi. Dazkırı Belediye Başkanlığını da ziyaret eden Vali Gökmen Çiçek, Belediye Başkanı İsmail Taylan'dan bugüne dek ilçede yaptığı çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

Kadınlarımızın Özverili Çalışmalarıyla Çok Daha Güzel İşler Başaracağız

Dazkırı Kadın Kültür Evi’ni ziyaret eden Vali Gökmen Çiçek, modern mimarisi ve sunduğu imkânlarıyla Dazkırılı kadınların yoğun ilgi gösterdiği Kadın Kültür Evi’nde incelemelerde bulundu. Kadınlarla da bir araya gelen Valimiz Çiçek: "Bu evler sizlerle hayat buluyor. Kadın kültür evlerimiz sizlerle değerleniyor. Sizler bu evlere sahip çıktıkça, boş bırakmadıkça, eğitimlere katıldıkça bu evlerimiz her daim açık kalacak. Bu evler sizlerle hayat buluyor. Siz kadınlarımızın gayretleri, özverili çalışmaları ile 2022 yılında inşallah çok daha güzel işler başaracağız" dedi.

Vali Gökmen Çiçek’in ziyaretlerinde Vali Yardımcıları Mehmet Keklik, Ömer Tekeş ve İl Genel Meclisi Başkanı Burhanettin Çoban eşlik etti.