Uysal Merak Edilen Sorunun Yanıtını Verdi

GENEL BAŞKANIMIZ 1.SIRA MİLLETVEKİLİ SÖZÜNÜ VERDİ

Türkiye Değişim Partisi Afyonkarahisar İl Başkanlığı görevini yürüten Kadir Uysal; 14 Mayıs’ta yapılacak genel seçim için milletvekili Aday Adayı olacak mı? sorusunun cevabını yanıtladı.

TDP Genel Başkanı Mustafa Sarıgül’ün kendisine milletvekili aday adayı değil, bizzat 1. Sıra milletvekili sözünü verdiğini ifade eden TDP İl Başkanı Kadir Uysal: “Partimde İl Başkanlığı görevime devam edeceğim”dedi.

Şuan için Milletvekili Aday Adayı olmayı düşünmediğini belirten Uysal: “Türkiye Değişim Partisi Afyonkarahisar İl Başkanı Kadir Uysal, Milletvekili Aday Adaylığı açıklamasında; Sayın Genel Başkanımızın Türkiye Değişim Partisi olarak demokratik yapıya sahip olmamız açısından Türkiye’deki tüm Kurucu ve seçilen başkanlarımızın siyaset arenasında Türkiye Değişim Partisi’nden aday adayı değil 1.sıra milletvekili sözünü vermiştir. Genel Başkanımızın’da Afyonkarahisar’a gelip her zaman Ankara’da olmamızı, milletvekili adayı olmamız açısından teveccüh etmiştir. Bu beni o kadar onurlandırmış ve Afyonkarahisar’ımıza bizleri yakıştırdığı için ona minnettarım. Ama ben partimde il başkanı olarak kalmayı ve görevimde daha iyi hizmet edebileceğime inandığım için milletvekili aday adayı olmayı düşünmüyorum. Fakat bizim partimizde Afyonkarahisar’a hizmet edebilecek, Afyonkarahisar’ımızın öyle güzel insanları var ki bunları en geç saat 8’de genel merkezimiz kabul ederse Afyonkarahisar’dan 6 milletvekili adayımızı açıklayacağız. Bilinsin ki bunlar sizin içinizden, kendinizden kişiler olacak. Makam mevki ile işi olmayan sadece hizmet için gelecek kişiler olacak”dedi.