Üstün, “Market, bakkal ayrımını bir genelgeyle çıkaran sayın vekilimizdir.”

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, esnaf odası başkanları ve esnaflarla bir araya geldi.

Toplantı Esnaf Odaları Birliği Başkanı Cengiz Üstün’ün de katılımıyla ESOB konferans salonunda gerçekleştirildi. İlk konuşmayı Başkan Üstün yaptı. Üstün konuşmasında şu ifadelere yer verdi: "14 Mayıs’ta seçimlere gideceğiz. Sayın vekilimiz bizim her türlü problemimize her zaman el atıyor. Biz inanıyoruz ki, 14 Mayıs’tan sonrada hem yerelde hem de ulusalda her zaman yanımızda olacaktır kendisi. Ülke olarak pandemi, depremler, afet gibi çok zor günlerden geçtik. Sayın vekilimiz bizlere devletimizin sağladığı ucuz buğday verilmesini sağladı. Bunları fırıncılarla buluşturduk. O gün harekete geçtik. Hemen 3 gün içerisinde 12 bin çuval mahalle fırınlarımız başta olmak üzere un dağıttık. Bu Türkiye çapına yayıldı. Pandemiyi yaşadık. Ali Özkaya vekilimle görüştüm. Genelgeyle ilgili çok destek olmuştur. Market, bakkal ayrımını bir genelgeyle çıkaran Sayın vekilimizdir. Esnaf ve sanatkarımızın Cumhurbaşkanımızın kooperatif kanalıyla bir destek var. Esnaf ve sanatkarımız desteklendi. Biz bunlara teşekkür ettik. Gün geçmiyor ki, esnaf ve sanatkarın sıkıntısı olmasın. EYT’de esnafımız mağdur olmuştu. Onunla ilgili de yasa çıktı ve sorun çözüldü. Artık biz dinleniyoruz, bizi dikkate alıyorlar. Bizlerin hep yanında vekilimiz. Esnafımızın sıkıntıları çok fazla. Çok güzel bir yasa tasarısı çıkacak haksız rekabet ortadan kalkacak. Ancak seçimlerden sonraya kaldı. Ben inanıyorum Sayın vekilimiz her zaman olduğu gibi bizlerin yanında olacaktır.”

Afyonlu güreşçiler Türkiye ve Avrupa Şampiyonasına gidiyor Afyonlu güreşçiler Türkiye ve Avrupa Şampiyonasına gidiyor

Her zaman esnafımızın yanındayız

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ise, her zaman esnafın yanında olduklarını söyledi. Zeybek konuşmasına şöyle devam etti: "2019’da göreve geldiğimiz günden itibaren tüm oda başkanlarımızla yakın istişare halinde sorunları neyse çözmeye başladık. Biz göreve geldiğimiz gün şunu dedik, Biz sizlerin hizmetkarıyız. Bize gelen talepleri her zaman yerine getirmeye çalıştık. Görevde olduğumuz sürece de bunu her zaman yapacağız.”

Muhalefetin görevi eksiği yaymak

AK Parti Milletvekili Ali Özkaya, her zaman esnafın yanında olduklarını ifade etti. Özkaya konuşmasında şu ifadelere yer verdi: "Bizim 2 görevimiz var. Sorunları dinlemek, yerimde çözmek. Gerekiyorsa bu sorunu Ankara’da çözmek. Muhalefetin görevi ise tek, eksik olanı herkese yaymak. Biz pandemi döneminde çok ağır günler yaşadık. Devletimizin bütün gücüyle esnafımızın, memurumuzun, iş adamımızın, çalışanın çalışmayanın her zaman yanımda olduk. 70 yaşının üstündekileri hastaneye almayan bir Avrupa vardı. Birbirinin maskesine el koyan bir Avrupa vardı. Ben yoksa herkes ölsün mantığımda olan bir Avrupa vardı. Marketler, manavlar her yer kapandı. Biz bunu nasıl ayıracağız. Verdiğimiz bir önergeyle bu sorunu çözdük. Her zaman esnafımızın yanındayız elimizden gelen her şeyi yapıyoruz” dedi.