26 Ağustos Büyük Taarruz’un 101. Yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımlayan Milletvekili Olgun, yok edilmekte olan bir milletin başkaldırışına önderlik eden Mustafa Kemal Paşa’nın Cumhuriyeti giden kahramanlık destanını 101 yıl önce Afyonkarahisar’ın Kocatepe sırtlarında yazdırdığını söyledi.

Macaristan’da AFSÜ’yü tanıttılar! Macaristan’da AFSÜ’yü tanıttılar!

MİNNET VE RAHMETLE ANIYORUM

26 Ağustos tarihlerinin Türk tarihinde önemli bir yer edindiğine dikkat çeken İYİ Parti Milletvekili Hakan Şeref Olgun; “Anadolu’nun kapılarını Türklere açan Malazgirt Zaferi’nin 952. yıl dönümünü ve Kurtuluş Savaşı mücadelesinde Türk ordusunun kesin zaferiyle sonuçlanan Büyük Taarruz’un 101. yılını gururla kutluyoruz. Sultan Alparslan ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere isimlerini kanlarıyla bu vatan topraklarına yazan tüm şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden tüm gazilerimizi saygı, minnet ve rahmetle anıyorum” dedi.

CUMHURİYETİN KURULDUĞU TOPRAKLARDAYIZ

Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Bağımsızlık benim karakterimdir’ sözlerini hatırlatan Milletvekili Olgun,Türklerin hiçbir zaman boyunduruk altına girmediğine dikkat çekti. İYİ Parti Milletvekili Hakan Şeref Olgun; “Tarihi şanlı zaferlerle dolu ecdadımız, eşsiz kahramanlık destanlarıyla her zaman büyük zaferler kazanmış ve bize bu güzel vatanımızı emanet etmiştir. Malazgirt Savaşı'ndan Kurtuluş Savaşı’na kadar en zor koşullar içinde bile milletimizin bağımsızlık arzusunda olması, birliğimizin ve gücümüzün göstergesi olmuştur. Ülkemizin her karış toprağında olduğu gibi Afyonkarahisar’ında her karış toprağı şehit kanıyla sulanmıştır. Cumhuriyet’in kurulduğu bu kutsal toprakların bir evladı olarak gurur duyuyorum” diye konuştu.

UNUTMADIK, UNUTTURMAYACAĞIZ

Büyük Taarruz öncesi ve sonrası Afyonkarahisar’da yaşananları unutmadıklarını ve unutturmayacaklarını ifade eden İYİ Parti Milletvekili Hakan Şeref Olgun, yaşananların gelecek nesillere en iyi şekilde anlatılması gerektiğini savundu.

İSİMLERİ BİLE KAYBOLMUŞ NİCE ŞEHİTLERİMİZİ UNUTMADIK

Editör: Afyon ZAFERİM