AFSÜ’ye göze geldik AFSÜ’ye göze geldik

2023 Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarının ardından yapılan tercih işlemleri sonucunda Dinar’da faaliyet gösteren Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Dinar Meslek Yüksekokulu’na (2 yıllık) 90 öğrenci ve AKÜ Dinar Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu’na (4 yıllık) 69 öğrenci yerleşti.

“BU YIL YİNE ÜCRETSİZ ÖĞRENCİ SERVİSİMİZ DEVAM EDECEK”

Dinar Meslek Yüksekokulu ve Dinar Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu’nu kazanan 159 öğrenciyi tebrik eden Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı, “Göreve geldiğimiz günden bugüne Yüksek Öğrenim ve Kredi Yurtlar Kurumun’dan (KYK) üniversitemize öğrencilerimizin rahat bir şekilde ulaşım sağlamaları adına gerçekleştirmiş olduğumuz ücretsiz öğrenci servis uygulamamızı bu yılda devam ettireceğiz” dedi.

“ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİMİZİ GEZİYE GÖNDERDİK”

Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı’nın sosyal belediyecilik çalışmaları kapsamında; “Şehirleri Geziyorum Tarihlerini Öğreniyorum” projesi ile Üniversite öğrencilerini geçtiğimiz yıl Afyonkarahisar kültürel ve tarihi simgelerinden olan Frig Vadisine ücretsiz olarak göndererek, Frig Vadisini görmelerini sağladık” ifadelerini kullandı.

5 ADET BİSİKLET DAHA TAHSİS EDİLDİ

Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı’nın üniversite öğrencileri ile bir araya geldiği programda öğrencilerin izin talebi üzerine daha önce belediyenin almış olduğu bisikletlere ilaveten öğrencilerin KYK Yurdundan üniversiteye ve çarşıya ulaşım sağlamaları adına Belediye Yurtlarda kullanılmak üzere 5 adet bisiklet daha tahsis edildi.

“ÜNİVERSİTENE HOŞGELDİN ETKİNLİĞİ DÜZENLEDİK”

Üniversitede geçen yıl eğitim gören üniversite öğrencileri için üniversitene hoş geldin etkinliği düzenlendi. Öğrencilerin keyifli zaman geçirmesi sağlandı.

“ÜNİVERSİTELİ ÖĞRENCİLERİMİZE FİTNESS SALONUMUZU ÜCRETSİZ YAPTIK”

Üniversite öğrencilerinin sportif faaliyetlerden ücretsiz olarak faydalanması adına Belediye Başkanı Nihat Sarı, “Belediyemiz Kapalı Spor Salonunda faaliyet gösteren Fitness Salonumuzu üniversiteli öğrencilerimizin ücretsiz olarak kullanmasını sağladık” diyerek uygulamasını başlattı.

Üniversite öğrencilerinin rahat ve huzurlu bir şekilde Dinar’da eğitim görmeleri adına belediye olarak üzerlerine düşeni yaptıklarını ifade eden Belediye Başkanı Nihat Sarı, “Üniversite öğrencilerimiz ile programlar dahilinde bir araya geliyor, talep ve isteklerini düzenli olarak alıyoruz” diyerek sözlerini sonlandırdı.