Uluçay ve Eroğlu AK Gençlerle Buluştu

AK Parti Afyonkarahisar İl Gençlik Kolları olağan yönetim kurulu toplantısına AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, Milletvekili Veysel Eroğlu katıldı. Burada bir konuşma yapan Eroğlu gençlere tarih dersi verdi. İl Başkanı Uluçay ise Eroğlu’na “Sizinle bu dönemde çalışmaktan çok onurluyuz” diye konuştu. Gençlik Kolları Başkanı Ethem Karahan da “Gençleri yedek kulübesinde tutan değil, ilk 11 de yer veren bir liderimiz var” dedi.

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, Milletvekili Veysel Eroğlu ile birlikte AK Parti Gençlik Kolları Başkanlığı haftalık olağan yönetim kurulu toplantısına katıldı. Gençlik Kolları Başkanı Ethem Karahan’ın açılış konuşmasını yaptığı toplantıya gençler yoğun ilgi gösterdi.

“Yol medeniyettir”

Gençlik Kolları Başkanı Ethem Karahan yaptığı konuşmada “Bugün bakanımız Veysel Eroğlu’nun sayesinde Afyonkarahisar şu 22 kilometrelik bölünmüş yoluna kavuşmuş oldu. Cumhurbaşkanımız ‘Yol medeniyettir’ dedi. Yol gerçekten medeniyet. Yüzyıllar boyu insanlar bu yoldan hastaneye, postaneye, şehre ulaşım sağlayacaklar. O yol önceden biraz daha ulaşımı zor, sıkıntılı bir yoldu. Ancak bugün bölünmüş bir vaziyette gayet rahat. Yolumuzu 15 dakika mesafeyi kısaltmış oluyoruz bu yolla birlikte” diye konuştu.

“Gençleri yedek kulübesinde tutan değil, ilk 11 de yer veren bir liderimiz var”

Karahan, “Sayın Bakanımız gerçekten Afyonkarahisar'a o kadar çok hizmet kazandırdı ki Afyonkarahisar Şuhut yolu artık bu eserlerinin en sonuncusu ama aynı zamanda en anlamlısıydı bence. Ben biraz önce Sayın Bakanımızın kendisine de arz ettim. İl başkanımız da sağ olsun o da destek verdi. AK Parti hizmetleriyle, eserleriyle övünen bir partidir. AK Parti ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan her zaman gençliğiyle ve gençlerle yol yürüyen gençlere ilk 11 de yedek kulübesinde değil, ilk 11 de yer veren bir liderdir. Ve bu sayede 20 yıldır elhamdülillah girdiğimiz her seçimlerde alnımızın akıyla çıkmayı nasip etti Rabbim” diye konuştu.

“Sizin döneminizde çalışmaktan dolayı kendimi çok şansı hissediyorum”

AK Parti İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay ise “Bakanımız milletvekilimiz Sayın Veysel Eroğlu Türkiye'nin her ilinde, her ilçesinde, her köyünde, her beldesinde yatırımınızla gerçekten ihya ettiniz.

Rabbim inşallah sizleri başımızdan eksik etmesin. Ve sizinle bu dönemde çalışmaktan çok onurluyuz. Ben bu konuda kendimi çok şanslı hissediyorum. Rabb'imden inşallah sizi başımızdan eksik etmeyip, birlik beraberliğimizin de daim olmasın diyorum. Genç arkadaşlarımız daha önceden yaşananlardan bahsetti. Belki bir kısmını hatırlayabilirler. Ben biraz daha ilerisini hatırlıyorum. Sayın bakanımız eskisini de çok net görür. Ancak o ekonomik sıkıntılardan bugünlere gelmek çok kolay olmadı. Şu an tam olarak yaklaşık 500 milyon lira civarında masraf edilmiş bir yolun açılışını yaptık. Sayın Bakanımız bu yolu başından sonuna kadar takip etti. Başkanım bugün de doksan kilometre bir yolun yatırım sözünü aldı ve onun da takipçisi olacağını söyledi. Daha sonra Hocalar yolunun sözünü aldı.. Gerçekten Afyonkarahisar'daki her yatırımda emeği olan Sayın Bakanımız bizim dönemimizde de çok ciddi işlere imza attı” dedi.

Milletvekili Eroğlu gençlere tarih dersi verdi

Milletvekili Veysel Eroğlu da konuşmasında şunları söyledi; Tarih çok önemli. Tarih bilmeyen iyi bir yönetici olamaz. Bakın bunu özellikle belirtmek istiyorum. Mazisini bilmeyen tarih yazamaz. Dolayısıyla biz mazimizi çok iyi bilmemiz lazım. Orada alacağımız çok büyük dersler var. Aslında Anadolu’nun kapısı ne zaman açıldı? 26 Ağustos 1071 tarihinde Sultan Alparslan. Allah onlardan razı olsun. Onun askerlerinden razı olsun. Bir Cuma günü özellikle kefenini giyerek, beyaz atına binerek, neticede kendisinden çok daha büyük orduyu, kalabalık bir orduyu perişan etti yani. Neticede bu ülkenin bu vatanın kapısını açmak için büyük bir mücadele verdiler. Şehadet şerbeti içenler oldu. Tabii gazi olanlar oldu. Netice itibariyle 1071’de böyle bir kapı açıldı. Tabii Selçuklu ve Osmanlı devletlerine bakarsak yani düşünün bir Osmanlı Söğüt'te kurulan bir Türk ırkı ama onlar büyük bir hedefe yöneldiler. Yani dediler ki ‘biz İstanbul fethedeceğiz. Çünkü Peygamber Efendimizin hadisi şerif var.

İstanbul'u fethedilen ordu ne güzel ordudur. Onun kumandanı ne güzel kumandandır şeklinde. Güzel bir müjdesi var. O müjdeye gerçekleştirmek için yaşadılar.

Toplantı gençlerle soru cevap şeklinde devam etti.

Video linki

https://we.tl/t-Ofz10PzwQj

Editör: Haber Merkezi