ULUÇAY: MİTİNGİMİZE 45 BİN KİŞİ KATILDI

 

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, 18 Nisan’da gerçekleşen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın mitingine katılım sayısını açıkladı. Afyonkarahisar’dan 45 bin vatandaşın mitinge katıldığın duyuran Uluçay “Elbette ki Cumhurbaşkanımıza olan teveccüh ve sevgi, rakamlarla ifade edilemez” dedi.

14 Mayıs seçimleri için 18 Nisan ilk mitingini ilimize gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Afyonkarahisar’da yoğun bir teveccüh ile karşılaştı. AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, Afyonkarahisar İl Emniyet Müdürlüğünün kendisine verdiği rakamları kamuoyuyla paylaştı.

“Cumhurbaşkanımıza olan sevgi rakamlarla ifade edilemez”

Uluçay yaptığı açıklamada “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın Afyonkarahisar mitingine Emniyet Müdürlüğü'nün açıkladığı verilere göre tam 45.000 kişi katılım sağladı. Ben şehrimizin ilçelerinden, köylerinden, kasabalarından, en ücra köşelerinden gelen her bir vatandaşımıza, yaşlısından gencine çok teşekkür ediyorum. Elbette ki Cumhurbaşkanımıza olan teveccüh, ilgi ve sevgi rakamlarla ifade edilecek kadar daraltılamaz, küçümsenemez, azımsanamaz. Halkımızın ilgi ve teveccühü gün geçtikçe artmakta ve büyümektedir” dedi.

 

“Bu seçimin ilk mitingiydi”

 

“Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Afyonkarahisar’ı ve halkını gerçekten özlemişti” diyen Uluçay sözlerine şöyle devam etti; Bu yüzden bu seçimlerin ilk mitingi için ilimizi tercih etti. Biz de kardeşlerimizin hasretine şahitlik ettik. O gün Zafer meydanımız bir başka güzeldi. Bir yandan sağanak sağanak rahmet yağarken bir yandan da mübarek Ramazan ayında olmamız mitingimize ayrı bir güzellik kattı. Hemşehrileirmiz ile 45 bin kişinin katıldığı mitingi kimsenin burnu kanamadan gerçekleştirmiş olduk. İlimizdeki askeri havaalanında ilimiz merkezine gelinceye kadar da yol kenarlarındaki heyecan, coşku gerçekten çok çok farklıydı. Ben hemşehrilerimize ahde vefaları için teşekkür ediyorum. AK Parti teşkilatlarımızın tüm kademelerinde görev yapmış dava arkadaşlarımıza teşekkürlerimi ifade ediyorum.