AK Parti Afyonkarahisar belediye başkan adayı Hüseyin Ceylan Uluçay Erenler bölgesinde samimi bir sohbet programında gençlerle bir araya gelerek, fikir alışverişinde bulundu. Gençler sohbet programında Uluçay'a şehirde gençler için düzenlenebilecek etkinlikler, spor alanları ve kültürel projeler konularında sorular yönelttiler.

GENÇLERİMİZE ÖZEL PROJELERİMİZ VAR

Gençlerle bir araya gelen Başkan Adayı Uluçay yaptığı açıklamada önceliklerinin her zaman gençler olduğu vurguladı. Aday Uluçay,  gençlerin önerilerini dinlemenin beklentilerini anlamanın büyük öneme sahip olduğunun altını çizdi. Başkan Adayı Uluçay  “Afyonkarahisar'ın geleceğini birlikte inşa edeceğiz. Üniversite okumak için şehrimize gelen gençlerimize Erenler bölgesinde eğlenebilecekleri dinlenebilecekleri alanlar oluşturmak öncelikli hedefimiz. Sinema salonları, bowling vb. oyun salonları, geniş kütüphane konsepti, sosyal ve kültür mekanlar projelerimiz arasında. Üniversite okumak için Afyonkarahisar’ımıza gelen gençlerimize güzel şehrimizi tanıtmak öncelikli hedeflerimiz arasında. Bu kapsamda tüm Afyonkarahisar’ı ücretsiz bir şekilde turlarla gezdireceğiz. Gençlerimizin şehrimizin kültürel ve doğal güzellikleri görmeden tanımadan memleketlerine dönmelerini istemiyoruz” dedi.

Çay’da tansiyon yükseliyor! Çay’da tansiyon yükseliyor!

RİSK, AZİM, KARAR

Gençlerden gelen sorular üzerine iş hayatı hakkında paylaşımda bulunan Uluçay, üniversite hayatının hiç kolay olmadığını ve stajyerlik yıllarında Muhasebe programlarını öğrenebilmek için hiçbir ücret almadığını söyledi. Aday Uluçay “Uluslararası ticaret alanında farklı firmalarda çeşitli görevler üstlendim. Kendi ticari hayatımda ise risk aldım. Risk almak bazı noktalarda açıkçası çok önemli bir husus. İnsan istediğinde yapamayacağı bir şey yok. Yalnız bunları yaparken de azimli, kararlı olmak ve de verilen işi küçümsemeden üstlenmek gerekiyor. Siz gençlerimizin dönemleri bizlere göre inanın on kat daha etkili olacak çünkü sizlerin yaşam tarzlarınız internete olan ilginiz araştırmacı bakış açınız sorgulama merakınız bizlere göre çok daha fazla. Size tavsiyem verilen hiçbir işten korkmayın, risk almaktan korkmayın” ifadelerini kulandı.

ZOR GÖREV

Üniversiteli öğrencilerin genç yaştaki başarılarına dikkat çekmesi üzerine ise Uluçay, şunları kaydetti; 2020 yılında ben Türkiye’nin en geç il başkanları arasındaydım. Afyonkarahisar gibi 18 ilçesi, 42 belde, 420 köy, 800 mahallesi olan bir ilde en geç il başkanı olmak gerçekten zor bir görevdi. Ama Allah’ın izni ile bu 4 yılı teşkilatımızla ve siz gençlerimizle birlikte başarılı ile tamamladığımıza inanıyorum.  Sayın Cumhurbaşkanımızı mahçup etmeden 2023 seçimlerini atlattık. Tüm yatırımlarımızı başarı ile tamamladık sözlerimizi yerine getirdik. Bu tecrübelerde de en genç il belediye başkan adayı olarak çıktığım bu yolda inşallah siz gençlerin desteği ile de en genç belediye başkanı olarak Afyonkarahisar’ımızı birlikte yöneteceğiz.

Kaynak: BÜLTEN