Olgun Emekliye ‘Müjde’ dediler emekliyi bitirdiler Olgun Emekliye ‘Müjde’ dediler emekliyi bitirdiler

Türkiye'nin motor sporları takvimi bu hafta sonu üç büyük şampiyonanın final yarışlarına sahne olacak. Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) tarafından yapılan açıklamaya göre, AVIS 2023 Türkiye Pist Şampiyonanın 5. ve son etabı Kocaeli'deki TOSFED Körfez Yarış Pistinde gerçekleşecek.

2-3 Aralık'ta tüm hızıyla devam edecek yarışlar, 3 gün boyunca motor sporları tutkunlarını heyecanlandıracak ve pazar günü saat 16.45'teki ödül töreni ile şampiyonlarını bulacak. Ayrıca, yarışlar sırasında pist sürüşü etkinlikleri düzenlenerek, izleyicilere adrenalin dolu anlar yaşatılacak.

ŞAMPİYONLUK İÇİN KIYASIYA YARIŞACAK

Aynı zamanda Kahramanmaraş, PETLAS 2023 Türkiye Off-Road Şampiyonanın 7. ve son ayağı için yarışseverlere kapılarını açacak. 1 Aralık Cuma günü saat 15:30'da Milli İrade Meydanı'nda yapılacak başlangıç seremonisiyle start alan yarış, 3 Aralık Pazar günü saat 18:00'de Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezindeki ödül töreniyle sona erecek. Bu mücadelede dört kategoride 24 araç ve 48 sporcu, şampiyonluk için kıyasıya yarışacak.

İstanbul'da motor sporları tutkunlarını başka bir heyecan bekliyor; Türkiye Ekstrem Kupasının 2023 sezonu finali. 5. ve son etap yarışları 2-3 Aralık tarihlerinde yapılacak olup, Pendik'te düzenlenecek organizasyon, pazar günü saat 17:00'deki törenle son bulacak. Hem pistte hem de doğada seyircilere nefes kesen anlar vaat eden hafta sonu, motor sporları dünyası için yılın önemli anlarından biri olacak. C.K 

Editör: Cemile Kaytan