Akçin İlkokulu'nun Dil Zenginlikleri Projesi göz doldurdu! Akçin İlkokulu'nun Dil Zenginlikleri Projesi göz doldurdu!

Jandarma teşkilatının köklü geçmişi, 183 yılı aşkın süredir halkın huzuru ve güvenliği için çalışmalarını sürdürmektedir. Her yıl 9 Aralık günü, bu uğurda emek harcayan "Uzman Jandarmalar Günü" olarak hatırlanırken, vatansever Jandarmaların özverili çalışmaları tüm ülke tarafından övgüyle karşılanıyor.


Operasyonlarda ve zorlu koşullarda yurdun dört bir tarafında gece gündüz demeden çalışan Jandarmaların fedakarlıkları, Uzman Jandarmalar Günü vesilesiyle özel olarak takdir ediliyor. Jandarmaların gösterdiği bu üstün hizmet, milletin teşekkür ve saygısını kazanarak anılıyor.

Bu özel gün, Jandarma personelinin kendi görev ve sorumluluklarını büyük bir özveriyle yerine getirdiğinin ve bayrağımıza olan sadakatinin de bir tezahürü olarak kutlanıyor. Jandarma, toplum tarafından saygı ve takdirle anılan çalışmalarıyla günümüzde de ülkemiz için hizmet vermeye devam ediyor.

9 Aralık, Jandarma teşkilatının değerini ve önemini vurgularken, Türk Jandarmasının zorlu tarihine ve sergilediği kahramanca çabalara da saygı duruşu niteliğinde geçmektedir. Jandarma personeli ve onların cesur eylemleri, bu özel günde tüm Türkiye tarafından sevgi, saygı ve şükranla anılmaktadır. CEMİLE KAYTAN 
 

Editör: Cemile Kaytan