Milli Eğitim Bakanlığı ile Türkiye Uzay Ajansı (TUA) işbirliği ile ilkokul be ortaokul öğrencilerine yönelik resim ve kompozisyon yarışması düzenleniyor.

Düzenlenen bu yarışmayla astronomi, astrofizik, uzay bilimi gibi dallarda önemli keşiflere imkan sağlayan ve yeni teknolojilerin geliştirilmesine katkıda bulunan uzay araştırmalarının önemine dikkat çekilecek.

17 Ocak ‘ta Türkiye'nin ilk astronotu olan Alper Gezeravcı'nın yapmış olduğu uzay yolculuğu ile tüm çocukların uzaya olan merakı daha da arttı. 

Engellilere müjde gibi emsal karar Engellilere müjde gibi emsal karar

Merkez Atatürk İlkolulu’nda yarışma için öğrenciler tarafından  katılım beklediklerini belirten okul müdürü Abdullah Demir; öğrencilerin sınırsız hayal gücü ile birbirinden özel ve güzel resimler yapacaklarını , farklı anlatımlarla dolu olacak kompozisyonlar ile yarışmaya katılacaklarını söyledi . 

Bu kapsamda 12 Şubat tarihi itibariyle başlayacak yarışma 23 Nisan haftasında TUA'da  düzenlenecek olan ödül töreninde 1. olan öğrencilere dizüstü bilgisayar, 2. olan öğrencilere tablet, 3. olan öğrencilere akıllı saat hediye edilecek. Mansiyon ödülü olarak da kablosuz kulaklık verilecek.

Kaynak: BÜLTEN