Pos Kâğıdı Nedir?

TÜRKİYE 24.07.2020, 23:24 24.07.2020, 23:31
Pos Kâğıdı Nedir?

Pos Kâğıdı Nedir?

Günümüzde insanlar yanlarında nakit para bulundurmaktansa kredi kartları ya da banka kartları ile ihtiyaçlarını gidermeye çalışırlar. Bu durum da işletmelerin bir ya da birden fazla pos cihazı temin etme durumunu doğurur. Bankalar aracılığı ile temin edilebilen pos cihazlarının yanında yazarkasa pos cihazları da aynı görevi görür.

Pos Cihazı Kâğıdı Nereden Alınır?

Yazarkasa pos cihazları ve mobil pos cihazları kullanılırken pos kağıdı ihtiyacı hâsıl olur. Pos kâğıtları herhangi bir kırtasiyeden temin edilebilir. Fakat işletmeler pos kâğıdı daha ucuza satıldığı için bu ürünleri toptancılardan almayı tercih ederler.

Pos Cihazı Kâğıdı Nasıl Takılır?

İşletmeler pos cihazındaki kâğıdın birdenbire bitmesi ile sık sık karşılaşabilirler. Pos kâğıdı çabuk bitmesi, işletmenin bu kapsamda yüksek oranda satış yapması ile ilgilidir. Yani işletme ne kadar çok satış yaparsa ve bu işlemler ağırlıklı olarak kredi ya da banka kartı ile yapıldıysa pos kâğıdı o kadar çabuk biter. Kâğıdı biten pos cihazının arka kapağı açılarak biten rulodan kalan plastik parça çıkarılıp atılır ve yerine yeni rulo takılır. https://www.arabulgelsin.com/pos-rulosu-pmk18 adresinden pos kâğıdı temin edebilirsiniz.

Yorumlar (0)
-1
kapalı
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 15 Ocak 2021
İmsak 06:41
Güneş 08:08
Öğle 13:12
İkindi 15:45
Akşam 18:07
Yatsı 19:28