“TÜRKİYE YÜZYILINDA NİCE FETİH VE HAYIRLI HİZMETLERE”

Birlik Vakfı Afyonkarahisar Şube Başkanlığından yapılan açıklama:

Vakfımız tam 38 sene önce bugün Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın da içinde bulunduğu 40 dâvâ adamının girişimiyle, 27. Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanımız Sayın İsmail KAHRAMAN’ın öncülüğünde İstanbul’umuzun Fethi’nin 532. yıl dönümü olan 29 Mayıs 1985 tarihinde kurulmuştur.

Ülkemize ve İslâm’a düşman olan tüm şer odaklarının aynı anda saldırdığı Kurucular Kurulu Üyemiz Muhterem Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’a, Cumhurbaşkanlığı Seçimlerinin 2. turunda çok net bir zafer nasip eden Yüce Rabbimize sonsuz hamd-ü senâlar olsun!

Fâtih Sultan Mehmed Hân’ın İstanbul’u Fethi yeni bir çağı açtığı gibi Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’ın Yedi Düvele karşı kazandığı bu zafer de ülkemizde Türkiye Yüzyılı’nın başlangıcı için atılan ilk adımdır. Bu zaferin, Vakfımızın kuruluşunun ve İstanbul’umuzun Fethi’nin yıl dönümüne tevafuk etmiş olması da bizim için ayrı bir mutluluk kaynağıdır.

Birlik Vakfı olarak, amacımız ve gayemiz; geleceğimizin teminatı olan insanımızın inançlı, vatansever, kültürlü, ilmî seviyesi yüksek, çağdaş bilimsel ve teknolojiye hâkim birer şahsiyet olmalarını sağlamak; milletimizin birlik ve huzur içinde kalkınma ve gelişmesine katkıda bulunmaktır.

Vakfımız, 55 şube ve temsilcilikleri ile kültür ve eğitim faaliyetleri başta olmak üzere; kuruluş tarihimizden bu yana milletimize hayırlı hizmetler yapmaya devam etmektedir.

Allah (C.C.) Türkiye Yüzyılında, mazlumların sesi olan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’a yardım etsin, işini kolay kılsın; bizlere de bu necip milletimize nice hayırlı hizmetler yapmayı nasip ve müyesser eylesin.

Bu vesile ile Fethin ve Vakfımızın Kuruluş yıl dönümünün hayırlı ve Mübarek olmasını diler, Türkiye

Yüzyılı’nın tüm dost ve kardeş ülkelere nice müjdeler getirmesini Yüce Rabbimizden temenni ederiz.