“TÜRKİYE YÜZYILI GENÇLERİN YÜZYILI OLACAK”

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla yazılı bir mesaj yayımladı. Yurdunuseven mesajında;

                “19 Mayıs 1919’da bitti denilen hasta adam denilen bir devlet, atılan bir adım, çıkılan bir yolculuk ile kenetlenmiş ve kesin bir zaferle bu birliği taçlandırmıştır. Bütün bu destanlaşmış olaylar silsilesinde canını seve seve vatan ve bayrak için feda etmiş kahramanlarımızı rahmet ve minnetle anıyorum.”

                “Birbiri ardına verilen varoluş mücadelelerinin, yazılan destanların üzerinden tam 1 asır geçtiği bugün dünyadaki sömürge düzenine karşı gelen devletimiz yepyeni bir mücadelenin içine girmiştir. Geldiğimiz noktada artık sahada açık açık savaştığımız kimse olmamasına rağmen yaptırımlarla, daha da tehlikelisi içimize sokulan hainlerle işleme konulan planlarla mücadele etmekteyiz. Yaklaşık yarım asırlık bir zamanı bu hainlerin Aziz Milletimize dayattıklarıyla geçirdik. Ancak başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın siyasi dehası, önceden belirlenmiş hedeflerimiz ile son 5 yılda yaptığımız atılımlarla bütün bunları tarihe gömdük. Türkiye Yüzyılı olarak belirlediğimiz içerisinde gerçekleştirmeyi planladığımız hedefler ile tıpkı 19 Mayıs’tan başlayan bağımsızlık mücadelesi gibi benzersiz bir mücadenin içine giriyoruz. Bu mücadelenin gayesi tam bağımsız büyük ve güçlü Türkiye’dir. Türkiye Yüzyılı ise geleceğimiz olan çocuklarımız ve gençlerimizin yüzyılı olacaktır.

                Bu duygu ve düşüncelerle ülkemiz ve milletimiz için hiç düşünmeden cepheden cepheye koşan ve can veren  tüm şühedayı rahmet ve minnetle anıyor Aziz Milletimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyorum.