Türkiye Şampiyonası biletleri Afyon'da alınacak

Okul Sporları Tekvando grup müsabakaları 17 ilden 376 sporcunun katılımıyla Afyonkarahisar’da yapılıyor. Gruplarda derece elde eden sporcular Türkiye Şampiyonasına katılmaya hak kazanacak.

Milli Eğitim Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığının koordinesinde yapılan Okul Sporları Tekvando Gençler grup müsabakaları Afyonkarahisar’da yapılıyor. Afyonkarahisar Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün ev sahipliğinde yapılan müsabakalar 8-10 Nisan tarihleri arasında Afyon Kocatepe niversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Spor Salonunda yapılıyor. 

Müsabakaların ilk gününde genç kızlarda 42, 46, 52, 68 kilo ve genç erkeklerde 45, 51, 59 ve 68 kilolarda 120 sporcu mücadele ederken ikinci gününde kızlarda 44, 49 ve 59 kiloda erkeklerde 48, 55, 63 ve 78+ kilolarda 104 sporcu, 3. Gününde kızlar 55, 63, 68 kiloda erkeklerde 73, 78 kilolarda 143 sporcu olmak üzere toplam 367 sporcu mücadele ediyor.

İl merkezlerinde yapılan müsabakalarda derece elde eden sporcuların katıldığı grup birinciliği müsabakalarında 17 ilden 376 sporcunun ter döküyor. Müsabakalara Afyonkarahisar’dan da 17 sporcu katıldı. 

Açılış Seremonisi Düzenlendi

Spor Bilimleri Fakültesi Spor salonunda düzenlenen açılış seremonisine Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu, Tekvando Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Kemal Bilim, Spor Hizmetleri Müdür üYılmaz Erşen, Tekvando Merkez Hakem Kurulu Üyesi Mustafa Akpınar, Tekvando Federasyonu Temsilcisi Halit Yavuz, Tekvando Federasyonu Gözlemcisi Oğuz Karakaya, çok sayıda sporcu, idareci, antrenör, hakem ve sporsever katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve istiklal marşımızın okunmasının ardından konuşma yapan İl Müdürü Kasapoğlu, spor turizminin önemli şehirlerinden biri olan Afyonkarahisar’da sizleri ağırlamaktan büyük mutluluk duyduğunu belirterek tüm sporculara başarılar diledi.

Tekvando Federasyon Başkanı Prof. Dr. Metin Şahin’in selam ve başarı dileklerini ileten Federasyon Yönetim Kurulu Üyesi Kemal Bilim, “Katıldığı bütün ulusal ve uluslararası müsabakalarda Tekvando Federasyonu ülkemize nice şampiyonlar çıkartmış, başarıdan başarıya koşmuştur. En son 2022 yılında 323 uluslararası madalya kazanmıştır. Bu başarıları elde etmemizde emeği geçen sporcularımıza, antrenörlerimize, hakemlerimize ve Tekvando Federasyonu yönetim kuruluna teşekkür ediyor, başarılarınızın devamını diliyorum.” İfadesinde bulundu.

Yapılan müsabakaların ardından derece elde eden sporculara madalya ve başarı belgeleri takdim edildi. Müsabakalar 10 Nisan 2023 tarihinde tamamlanacak.